Başkan Kocaoğlu: İş bitirici değil, iş yapıcıyız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yerel seçimlerden sonra hizmet sınırlarına bağlanacak ilçelere yaptığı ziyaretlere Tire ve Beydağ ile devam etti.

Başkan Kocaoğlu: İş bitirici değil, iş yapıcıyız
24 Ocak 2014 Cuma 16:48

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yerel seçimlerden sonra hizmet sınırlarına bağlanacak ilçelere yaptığı ziyaretlere Tire ve Beydağ ile devam etti. Buralarda yaptığı konuşmalarda, “İş bitirici değil, iş yapıcıyız. Öbür dünyada hesaba çekileceğimizi bilerek, kul hakkını gözeterek, Allah korkusuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Memleketin başındaki kara bulutları hep birlikte dağıtacağız.” dedi.

Tire ziyareti Tire Süt Kooperatifi ile başlayan Başkan Kocaoğlu’na Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci eşlik etti. Kooperatif Başkanı Mahmut Eskiyörük, süt üreticisine verdiği destek sebebiyle Kocaoğlu’na teşekkür etti. Daha sonra belediye binasına geçen Kocaoğlu, 30 Mart’tan sonra Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanacak dokuz ilçede çalışmalara başladıklarını, diğer ilçelerde yapılan yatırımların yeni bağlanacak ilçelerde de zaman kaybetmeden hayata geçirileceğini söyledi. Temel belediyecilik görevleri dışında, yerelde kalkınmayı kendilerine hedef aldıklarını belirterek, “Yeni yasayla birlikte sorumluluk alanımız 1 milyon 200 bin hektara çıktı. Tüm bölgeye hizmet götürmek için çalışacağız. Bu konuda ciddi bir deneyimimiz ve örgütlenmemiz var. Bizim farkımız, belediyenin temel görevlerinin yanında kentin her sektörde ve yerelde kalkınması için proje üretmek ve vatandaşımızın lokmasını büyütmek. 10 senedir kentin kalkınmasını kendimize hedef koyduk.” şeklinde konuştu.

Daha sonra Beydağ’a giden Aziz Kocaoğlu, Belediye Başkanı Vasfi Şentürk ile birlikte vatandaşları selamladı ve kısa bir konuşma yaptı: “10 sene önceki Bayındır, Torbalı, Menderes’i gözünüzün önüne getirin, Beydağ’a da aynı hizmet yapılacak. Beydağ’ın bugün fotoğrafını çekin, beş sene sonra nereden nereye geldiğini daha iyi anlayacaksınız. Çalışıp üretip şerefimizle, alnımızın akıyla ayakta duracağız. Dünyanın en güzel, vatanını en çok seven insanlarıyla birlikte yaşıyoruz. Önümüze engel çıkarmazlarsa, suyu bulandırıp balık yakalamaya çalışmazlarsa, bizi bize bırakırlarsa kol kola girer, birlik beraberlik içerisinde hem kalkınırız hem birbirimizin lokmasını büyütürüz. Devletimizi, milletimizi, kentimizi lâyık olduğu yere getiririz, biz buna muktediriz.” CİHAN

Başkan Kocaoğlu: İş bitirici değil, iş yapıcıyız


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×