Başkan İmamoğlu, hastanede tedavi gören Denktaş'ın eşini ziyaret etti

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KKTC’nin ilk cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret ederek, hem 'geçmiş olsun' temennilerini iletti hem de 'Anneler Günü'nü kutladı.Acıbadem...

Başkan İmamoğlu, hastanede tedavi gören Denktaş'ın eşini ziyaret etti
10 Mayıs 2014 Cumartesi 20:03

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, KKTC’nin ilk cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret ederek, hem 'geçmiş olsun' temennilerini iletti hem de 'Anneler Günü'nü kutladı.

Acıbadem Maslak Hastanesi'nde gerçekleşen ziyarette, Denktaş ailesine 'geçmiş olsun' dileklerini ileten Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, aynı zamanda Beylikdüzü’nde ikamet eden Aydın Dektaş ile keyifli bir Kıbrıs sohbeti de gerçekleştirdi. Bayan Denktaş'a eğitimi sebebiyle Kıbrıs’ta bulunduğu döneme ait anılarını anlatan İmamoğlu, “Kıbrıs’ta eğitim görürken birkaç takımda futbol oynamıştım. Sonra Türk Ocağı’nda kaleci olmamı istediler. Ocağın kalecisi yoktu. Hemen lisansımın çıkması gerekiyordu. O sırada kızınız Ender Vangöl’ün evine misafir edildim ve 17 yaşında ocağın lisanslı kalecisi olmuştum” dedi.

Beylikdüzü’nde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) kurucu ve ilk Cumhurbaşkanı merhum Rauf Denktaş’ın anısını yaşatmak istediklerinin ve 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı dolayısıyla bir hazırlık içerisinde olduklarının bilgisini veren Başkan İmamoğlu, “Bu anlamlı günde sizi de ağırlamaktan onur duyacağım” diyerek ziyaretini sonlandırdı.

Merhum Rauf Denktaş'ın eşi Aydın Denktaş, bir süredir Acıbadem Maslak Hastanesi'nde yaşlılık kaynaklı kireçlenme tedavisi görüyor. Aydın Denktaş'ın Kıbrıs haricinde Beylikdüzü'nde de ikamet ettiği bir evi bulunuyor.

CİHAN

Başkan İmamoğlu, hastanede tedavi gören Denktaş'ın eşini ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×