Başkan Demir: Yolsuzluğun üstü kapatılmak isteniyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı rüşvet yolsuzluk operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Demir: Yolsuzluğun üstü kapatılmak isteniyor
24 Aralık 2013 Salı 16:18

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı rüşvet yolsuzluk operasyonuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Demir, yolsuzluğa adı karıştığı iddia edilen bakanların görevden alınmamasını eleştirerek, olayın üstünün kapatılmak istendiğini savundu.
Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ali Demir, soruşturma kapsamında bazı emniyet görevlilerinin ve savcıların görevden alınmasına da tepki göstererek, yolsuzluk operasyonu kapsamında dillendirilen rakamların da Türkiye bütçesinin 3’te 1’ine denk geldiğini söyledi. Demir, konu ile ilgili rakamların daha buz dağının görünen yüzü olduğunun birçok çevre tarafından altının çizildiğini belirterek, “AKP adaleti sadece kendi yandaşlarına rant sağlamadan ibaret olarak mı görüyor? Ükemiz 17 Aralık sabahı bir depremle uyandı. Bilge liderimiz sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin senelerdir durmadan yorulmadan üstüne basarak söylediği rant çeteleri ülkeyi sömürüyor sözünün doğruluğunu sergiler bir ortama girmiş bulunmaktayız. Yine liderimizin söylediği gibi kanalizasyon patlamış ortaya çıkan rakamlar ise dudak uçuklatan cinsten olarak açıklanmıştır. Ülkemizde insanlar geçimlerini kıt kanaat sağlarken tüm bu yaşananlar ve iddialar, Akrabaları Kalkındırma Partisi’nin düşüncelerimizi boşa çıkarmadığı ve ahbap çavuş ilişkisi ile kendi yandaşlarını zenginleştirdiğine en büyük işaret olarak kamuoyuna sunulmuştur. Ortaya konan deliller ışığında alenen ortaya çıkmış yolsuzluğa rağmen Sayın Başbakan kendilerini haklı çıkarma çabasına girmiş kendilerine komplo kurulduğunu dile getirerek yolsuzluk operasyonları yöneten polis müdürlerini neredeyse vatana ihanetle suçlarcasına bir gecede görevden almış soruşturmayı yürüten savcı dosyadan el çektirilmiştir. AKP adaleti sadece kendi yandaşlarına rant sağlamadan ibaret olarak mı görüyor? Tek suçu yetim hakkına sahip çıkmak olan yargı ve yürütme de görev yapan bu cesur insanları sevgiyle selamlıyorum. Sayın Başbakan bu yolsuzluğa karıştığı iddia edilen 4 bakanı görevden almamanızın amacı nedir acaba kaygılarımız doğrumu amacınız bu yolsuzluğun üstünü tıpkı Deniz Feneri gibi üstünü kapatmak mı? Çıktığı her toplantıda ve mitingde hortumu kestiğini dillendiren sayın başbakan bu sözünüz bir nebze doğru. Başka yerlere akan hortumlar kesip bunun yerine AKP genel merkezine mi boru hattı döşenmiştir? İslamiyet’i kendilerinden başkasına yakıştıramayan Sayın Başbakan bilmiyor mu ki yüce yaradan benim karşıma kul hakkı ile çıkmayın buyurmuştur. İslamiyet’i de kendi çıkarları için kullandıklarını düşünmek bile istemiyoruz” şeklinde görüş belirtti.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×