Başkan Çelik: Kaynak üreten, istihdam sağlayan herkesin destekçisiyiz

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kaynak üreten, istihdam geliştiren herkese destek olacaklarını söyledi.Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kocasinan...

Başkan Çelik: Kaynak üreten, istihdam sağlayan herkesin destekçisiyiz
13 Mayıs 2014 Salı 13:03

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kaynak üreten, istihdam geliştiren herkese destek olacaklarını söyledi.

Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Sanayi Odası heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Mustafa Çelik, "Nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki beş yıllık dönemde kendimize bir hedef koyduk. Hedefimiz Kocasinan'ı büyütmek. Kocasinan'ı büyütmek hedefinin altında Kocasinan ilçemizin bir çok değeri var. Akademik eğitim, turizm, tarım ve hayvancılık gibi değerlerimiz var. Ama hepsinin başında ticaret ve sanayi değerlerimiz geliyor. Biz, ticaret ve sanayicinin önünü açarsak, ticaret ve sanayi erbabına yardımcı olabilirsek Kocasinanımız çok daha hızlı büyüyecek. Hızlı büyüyeceğiz ki nüfusumuz artsın, kaynaklarımız artsın, arazilerimiz daha da değerlensin, halkımıza daha fazla hizmet edelim. Kocasinan'ı büyütmemiz gerekiyor, bu amaçla ticaret ve sanayi erbabının daha da gelişmesini sağlamak için belediye imkanlarını, kanunların bize verdiği yetkiler çerçevesinde değerlendireceğiz. Bizi, fahri bir yardımcınız gibi düşünebilirsiniz." dedi.

Kocasinan Belediyesi adının geleneksel biçimde 'esnaf dostu' olarak anıldığını vurgulayan Başkan Çelik, "20'ye yakın esnaf sitemiz var. Esnaf sitesi, sanayi sitesi hem üretime hem de ticarete yönelik özellikler taşıyor. Biz bu sitelerin; daha farklı şekillerde gelişmesini, imar durumlarının, yerleşim alanlarının, altyapısının, donanımının daha farklı olmasını sağlayacağız. Bunun yanında bin 100 iş yerini içinde bulunduran Orta Anadolu'daki en büyük sanayi sitesi Mobilya Kent, sene sonuna kadar açılacak. Biz de belediye olarak Mobilya Kent'e yardımcı olacağız. Buna benzer farklı istekleri, sizden gelecek talepleri, tavsiyeleri değerlendirip inşallah bundan sonra çok daha iyi noktalara geleceğiz, Kocasinan'ı daha ileriye götürmek için çalışacağız. Ben tekrar teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Mustafa Boydak ise şunları ifade etti: "Kocasinan Belediye Başkanımız, değerli dostumuz Sayın Mustafa Çelik Bey'e Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve başkanlık divanımızla birlikte hayırlı olsun ziyaretine geldik. Biraz da gecikmeli geldik. Malum, çok yoğunlar, hem mevcut işleri hem de kutlama ziyaretleri var, eksik olmasınlar Cumhurbaşkanımız dahi geldiler Mustafa Beylere. Sayın Başkan Çelik, bizim çok uzun yıllardan beri tanıştığımız; hem arkadaşımız, hem şehrimizin önde gelen insanlarından birisi. Geçmişte olduğu gibi, yaptığı görevlerde sağladığı başarılar gibi, Kocasinan Belediyemizde de güzel bir çalışma dönemi geçireceklerine, başarıyla ilçemizi temsil edeceklerine yürekten inanıyoruz. Biz de bir hemşehrisiyiz başkanımızın, hem Kayseri Sanayi Odamızın bulunduğu yer Kocasinan Belediyemizin sınırları içinde, hem de ben Kocasinan Belediye sınırları içerisinde ikamet etmekteyim. Dolayısıyla benim açımdan Kocasinan daha da önem arz ediyor. Hem de şehrimizin önde gelen bir ilçesi ve bu dönemde Sayın Başkanımızla beraber Kocasinan, çok daha fazla atılımlar yapacağına inandığımız bir bölgemiz. Hakikaten şehrimizin gelişip kalkınması güzel, ama yetmez. Kayseri olarak daha da ileriye gitmemiz lazım. Burada da Kocasinan'ın çok önemli bir fonksiyon icra edeceğine yürekten inanıyoruz ve şimdiden başarı dileklerimizi kendilerine iletiyoruz." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×