Başkan Çağırıcı’dan öğrencilere karne hediyesi

Bağcılar’daki okullar 2013-2014 eğitim ve öğretim dönemi yarıyıl tatiline başladı.

Başkan Çağırıcı’dan öğrencilere karne hediyesi
24 Ocak 2014 Cuma 16:43

Bağcılar’daki okullar 2013-2014 eğitim ve öğretim dönemi yarıyıl tatiline başladı. Karnelerini alan öğrenciler bu dönemi bilgi evleri, spor salonları, yüzme havuzu, kültür merkezlerindeki eğitim programlarından faydalanarak geçirecek. Öğrenciler yeni hizmete sunulan 8D sinemasında film, planetaryumda da uzay teknolojisini yakından izleyebilecek.

Yarıyıl eğitim döneminin kapanış töreni Bağcılar Aşkaleli İbrahim Polat Ortaokulu’nda düzenlendi. Törende konuşma yapan Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, öğrencilere ilçedeki bilgi evleri ile kütüphanelerden faydalanmalarını istedi. Artık eğitime para harcanmadığını ifade eden Çakır, "Üniversiteyi de tamamladıktan sonra diploma alarak iş hayatına atılacaksınız. Ancak son nefesimize kadar eğitim devam edecek." dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da çocukları geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek amacıyla çalıştıklarını belirterek, önemli projeleri hayata geçirdiklerini ifade etti. Bağcılar Meydan’da 8D sinema ve uzayla ilgili görsel şölenin sunulduğu planetaryumu hizmete açtıklarını kaydeden Çağırıcı, "Tatile girdiniz. Bu tesislerimizden en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Film izler ve uzayla ilgili görsel olarak bilgi alabilirsiniz. Hizmete sunduğumuz 64 noktadaki güvenli ücretsiz internet hizmetimizden de faydalanın." diye konuştu. Yeni hükümet ve belediye konağı ile bölge parklarını hizmete sunacaklarını anlatan Çağırıcı, inşaatı tamamlanan öğretmenler lokalinin açılışını da ilerleyen günlerde yapacaklarını kaydetti.

Güler Akdağ ve Efe Turgut adlı öğrencilerin okudukları şiirin ardından İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, Başkan Lokman Çağırıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ve AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk dönem 1’incisi Eda Türkyılmaz dönem 2’incisi Zübeyda Kalaycı, dönem 3’üncüsü Beyzanur Beytül ve dönem 4’üncüsü Şahin Avcı’ya ödüllerini verdi.
CİHAN

Başkan Çağırıcı’dan öğrencilere karne hediyesi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×