Başkan Altepe: Dağ yöresi pozitif ayrımcılıkla kalkınacak

Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık’ta vatandaşlarla bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dağ bölgesine pozitif ayrımcılık uygulayacaklarını ve yeni istihdam alanları oluşturarak gö.

Başkan Altepe: Dağ yöresi pozitif ayrımcılıkla kalkınacak
04 Nisan 2014 Cuma 13:33

Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık’ta vatandaşlarla bir araya gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dağ bölgesine pozitif ayrımcılık uygulayacaklarını ve yeni istihdam alanları oluşturarak göçü tersine çevirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

    Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın dağ ilçeleri Orhaneli, Keles, Büyükorhan ve Harmancık’ta da vatandaşlarla buluştu. İlk olarak Orhaneli ilçesine gelen Başkan Altepe, burada yeniden seçilen Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Belediye binası önünde toplanan vatandaşlara, seçimlerde verdikleri destekler nedeniyle teşekkür eden Başkan Altepe, daha sonra ilçeyi gezerek vatandaşlarla selamlaştı. Buradan Büyükorhan’a geçen Başkan Altepe, burada da Büyükorhan’ın yeni Belediye Başkanı Hasan Taş’ı makamında ziyaret etti. Harmancık ilçe ziyaretinde de Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ve vatandaşlar tarafından karşılanan Başkan Altepe, burada da ilçeyi gezip vatandaşları selamladı.

    Dağ ilçeleri ziyaretinin son durağında Keles’e gelen Başkan Altepe, ilçe girişinde coşkuyu bir kalabalık tarafından karşılandı. Keles’in yeni Belediye Başkanı Mehmet Teke ve vatandaşlarla birlikte sokak sokak gezip vatandaşları selamlayan Başkan Altepe, daha sonra belediye binası önünde vatandaşlara seslendi. Büyükşehir sınırlarına dahil olmamasına rağmen geçen 5 yıl içinde dağ ilçelerine altyapıdan hizmet binalarına, üretim tesislerinden sosyal yatırımlara kadar pek çok alanda hizmet yaptıklarını hatırlatan Başkan Altepe, şunları kaydetti: "Yörük Türkmen kültürünün yaşatıldığı bu topraklar bize ecdat emaneti. Bu nedenle dağ bölgesine karşı hep pozitif ayrımcılık içinde olduk. Çünkü burada göçü engellememiz, halkımızı kendi topraklarında mutlu ve huzurlu etmemiz gerekir. Artık bu işler gönüllülüğün ötesinde bizim görevimiz haline geldi. Özel İdareler kapatıldı. Köy yollarından altyapıya, kırsal kalkınmadan sosyal donatı alanlarına kadar her şey bizim öncelikli görevimiz oldu. Kısacası artık Osmangazi’de, Nilüfer’de ne varsa Orhaneli’nde, Keles’te, Harmancık’ta ve Büyükorhan’da da olacak. Vakit kaybetmeden çalışmalara başlıyoruz. Zaten nereye gölet lazım, nereye tarımsal tesis lazım hepsini belirlemiştik. Şimdi de imalatları başlatıyoruz. Tarımsal kalkınma nasıl olurmuş, herkese göstereceğiz." diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×