Başkan Altepe: Bürokrasiyi şirket kurarak yendik

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bürokrasi kanalıyla mümkün olmayan ya da çok zor gerçekleşen yatırımları şirketleri kullanarak Bursa’ya kazandırdıklarını söyledi.

Başkan Altepe: Bürokrasiyi şirket kurarak yendik
19 Mart 2014 Çarşamba 18:58

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bürokrasi kanalıyla mümkün olmayan ya da çok zor gerçekleşen yatırımları şirketleri kullanarak Bursa’ya kazandırdıklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2009-2014 dönemi son toplantısı, Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleştirildi. Toplantının dilek ve temenniler kısmında belediye şirketlerinin meclis onayının önüne geçtiği yönündeki eleştiriyi cevaplayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şirketleri kullanarak Bursa’ya 5 yılda kamu eliyle mümkün olmayan yatırımları kazandırdıklarını ifade etti. Şirketlerin Büyükşehir çalışmalarına dinamizm kazandırdığını, adeta belediyenin eli kolu haline geldiğini belirten Başkan Altepe, “Bu şehre prestij katan tüm yatırımları sahip olduğumuz, kurduğumuz şirketler vasıtasıyla yapıyoruz. Örnek verecek olursak, BURULAŞ şirketimiz tramvay ve diğer hatları yapıyor. Deniz otobüsü, deniz uçağı ve helikopter işletiyor. Yine Kültür AŞ şirketimiz, gerçekleştirdiği tüm kültürel ve sanatsal çalışmaların yanında, dünyaya örnek bir bilim ve teknoloji merkezini Bursa’nın hizmetine sundu." dedi.

Şirketlerin gerçekleştirdiği tüm yatırımlara para verilmediğini, bazı yatırımların belediyenin kasasından 5 kuruş çıkmadan gerçekleştirildiğini kaydeden Başkan Altepe, "Para vermeden çok şey yaptık. Mesela bana soruyorlar, ‘Helikoptere kaç para verildi?’ diye. Helikoptere para vermedik ki. Aynı şekilde deniz uçağına da para vermedik. Uçak ve helikopter firmasıyla anlaşmalar yapıp, onların işlerini kolaylaştırıp seferleri başlattık. Üstelik bu yatırımlardan para kazanır hale geldik." diye konuştu.

Meclis üyelerine görev yaptıkları süre boyunca verdikleri desteklerden dolayı teşekkür eden Başkan Altepe, Bursa için her zaman her şeyin en iyisini istediklerini ifade etti. Bursa için geçmiş dönemde çok eser bıraktıklarını, seçildikleri takdirde gelecek dönem için de eserler bırakmayı hayal ettiklerini bildiren Başkan Altepe, şunları kaydetti: "Yeni dönemde artık yetkiler daha da artıyor. Artık bakanlıklar ve büyükşehirler olacak. Belde belediyeleri olmayacak. Bursa’nın çağdaş ve yaşanabilir sağlıklı kentler arasında ilk sıralara çıkmasını sağlayacak kararlar daha dinamik yapıyla burada alınacak."

Başkan Altepe, meclis toplantısının sonunda 2009-2014 dönemi üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. CİHAN

Başkan Altepe: Bürokrasiyi şirket kurarak yendik


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×