'Basın özgürlüğünde tarihin en kötü dönemindeyiz' diyerek yürüdüler

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Uğur Mumcu ve basın şehitlerini anma yürüyüşüne yüzlerce kişi katıldı.

'Basın özgürlüğünde tarihin en kötü dönemindeyiz' diyerek yürüdüler
24 Ocak 2014 Cuma 14:48

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen Uğur Mumcu ve basın şehitlerini anma yürüyüşüne yüzlerce kişi katıldı. ÇGD Başkanı Yüksel Baysal, "Basın özgürlüğü konusunda tarihin en kötü dönemindeyiz, iktidar bazı basın organlarını zulüm makinesi gibi kullanıyor." dedi.

    Mahfel’de toplanan yüzlerce vatandaş, Atatürk Anıtı’na doğru yürüyüşe geçti. ÇGD tarafından düzenlenen yürüyüşe CHP başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu destek verdi. Basın özgürlüğü konusunda sloganların atıldığı yürüyüş Atatürk anıtında son buldu. 24 Ocak tarihinin 'Uğur’suz bir tarih olduğunu belirten Yüksel Baysal, şunları kaydetti: "Basın özgürlüğü açısından en kötü yıllarımızı yaşıyoruz. Abdülhamit dönemindeki baskıyı bir kenara bırakırsak tarihimizin en kötü dönemindeyiz. İktidar, biat ettirdiği basını tetikçi olarak kullanarak, özgür gazetecilik yapmak isteyen her gazetecinin üzerine saldırıyor. Bazı basın organlarını zulüm makinesi gibi kullanıyor. İktidara yan bakan medya mensuplarını, işsiz bırakıyor. Artık çalışmaktan utanır hale geldik. Bizi bu hale getirenler utansın." CİHAN

'Basın özgürlüğünde tarihin en kötü dönemindeyiz' diyerek yürüdüler


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×