Basın Konseyi: Twitter'ı kapatanlar suç işlemiştir

Basın Konseyi, Twitter'ın yasaklanmasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Basın Konseyi: Twitter'ı kapatanlar suç işlemiştir
21 Mart 2014 Cuma 14:48

Basın Konseyi, Twitter'ın yasaklanmasıyla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Konsey, yasağı getirenlerin suç işlediğini açıkladı.

Basın Konseyi'nden yapılan açıklamada, "Ülke genelinde mahkeme kararı bulunmamasına rağmen Twitter'a tümüyle yasak getiren TİB suç işlemiştir. Basın Konseyi, sorumluların cezalandırılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur." denildi.

Açıklamada, "Gerçeklerden korkanlar yasaklara sığınırlar, özgürlükler kendilerine güvenenler içindir. Demokrasilerde standartların özgürlüklerle belirlendiği bir çağda, dünyanın sancılı iklimindeki yasaklamalar Türkiye adına utanç verici, Türk insanını adına aşağılayıcı bir durum olarak görüyor ve kınıyoruz. Sosyal medya, çağdaş insanın gözü, kulağı, dili olmuştur. Basın Konseyi olarak, özgürlükler ve çağdaş Türkiye adına bir çağrıda bulunuyoruz; haberleşme özgürlüğümüze, hangi gazeteyi okuyacağımıza, hangi televizyonu izleyeceğimize hiç bir şekilde ve koşulda karışılmasını istemiyoruz. Yasal hakları olmadan Twitter'ı tümüyle kapatanlar suç işlemişlerdir. Basın Konseyi olarak, sosyal medyaya getirilen bu yasağın kaldırılması için TİB'e başvuru yapılmıştır." ifadelerine yer verildi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×