Basın Kartı Komisyonu toplantısı 24-25 Haziran'da

Basın Kartı Komisyonu 24-25 Haziran 2014 tarihlerinde Ankara’da toplanacak. Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, komisyona intikal ettirilecek dosyalarla ilgili iş ve işlemlerin zamanında ve...

Basın Kartı Komisyonu toplantısı 24-25 Haziran'da
04 Haziran 2014 Çarşamba 16:18

Basın Kartı Komisyonu 24-25 Haziran 2014 tarihlerinde Ankara’da toplanacak.

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, komisyona intikal ettirilecek dosyalarla ilgili iş ve işlemlerin zamanında ve doğru yürütülebilmesi için ilk inceleme il müdürlükleri tarafından yapılacağı belirtilerek, “Genel Müdürlüğümüz, il müdürlüklerimizden yönlendirilen dosyalar üzerinden işlem yapacağından, basın mensuplarımızın en geç 20 Haziran 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar il müdürlüklerimize başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra yönlendirilen başvurular bir sonraki komisyona sunulmak üzere bekletilecektir.” denildi.

DEVLET ENFORMASYON SİSTEMİ’NDEN ŞİFRE ALINACAK

Süreli yayınlarda çalışan basın mensuplarının çalışmalarının yayınlandığı gazete ve dergilere ilişkin örneklerin, komisyon tarafından talep edilmesi halinde öncelikle Devlet Enformasyon Sistemi’nin (DES) baz alınacağına dikkat çekilen açıklamada, “Bu nedenle, çalışanlarınca basın kartı başvurusu bulunan basın kuruluşlarının (gazete ve dergi) 0 312 583 61 85/61 86/61 98 nolu telefonlardan DES şifresi alarak, yayınlarını düzenli olarak sisteme yüklemeleri önem arz etmektedir. Komisyona, bekleme süresi en geç 24 Temmuz 2014 tarihinde dolan başvuru sahiplerinin başvuruları intikal ettirilecektir. Bekleme süresi bu tarihten sonra dolanların başvuruları müteakip komisyon için değerlendirmeye tabi tutulacaktır.” uyarısı yapıldı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×