Başbakanlık, Hazine Müsteşarlığı ve 12 bakanlıkta atamalar

Başbakanlık, Hazine Müsteşarlığı ve 12 bakanlıkta yapılan atamalar ve görevden almalar Resmi Gazete’nin bugünkü sayfasında yayımlandı.Başbakanlık Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı’na Başbakanlık Müşaviri Kasım...

Başbakanlık, Hazine Müsteşarlığı ve 12 bakanlıkta atamalar
28 Haziran 2014 Cumartesi 05:38

Başbakanlık, Hazine Müsteşarlığı ve 12 bakanlıkta yapılan atamalar ve görevden almalar Resmi Gazete’nin bugünkü sayfasında yayımlandı.

Başbakanlık Ekonomik, Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı’na Başbakanlık Müşaviri Kasım Bostan, Başbakanlık Müşavirliği’ne Ömer Lütfi Bektaşoğlu atandı.

Hazine Müsteşarlığı’nda; Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürlüğü’ne Kamu Finansmanı Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Rıza Uzunpostalcı, Sigortacılık Genel Müdür Yardımcılığı’na Murat Kayacı, Sigortacılık Genel Müdür Yardımcılığı'na Gökhan Karasu, Devlet Destekleri Genel Müdür Yardımcılığı'na Halit Tutak atandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda; İzmir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zafer Yıldırım ile Balıkesir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halil Ömer Yalım görevlerinden alınırken, Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığı’na Ahmet Okur, Afyonkarahisar Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne Alper Sezer, Ankara Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne ise Konya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Selim Çelenk atandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda; Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ayhan Karaca görevinden alınırken, Personel Dairesi Başkanlığı’na Hüseyin Çumak, Bakanlık Müşavirliği’ne Muammer Duran atandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda; Bakanlık Müşavirleri Sezgin Demircioğlu, Mustafa Keler ile Mehmet Erdal görevlerinden alınırken, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’ne Bakanlık Müşaviri Mehmet Mustafa Satılmış, Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı’na Bakanlık Müşaviri Mehmet Latif Çiçek atandı.

Ekonomi Bakanlığı’nda; İthalat Genel Müdürlüğü'ne Kadir Bal atandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda; Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhüt A.Ş. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği’ne Hasan Kaşıkara yeniden atandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda; Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdür Yardımcılığı’na Gökhan Yazgı atandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda: Gümrük ve Ticaret Başmüfettişliği’ne Mehmet Gelen atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda; Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Şeyda Odabaşı görevinden alındı.

Millî Eğitim Bakanlığı’nda; Strateji Geliştirme Başkanlığı’na Veysel Erdel atandı.

Millî Savunma Bakanlığı’nda; Gnkur. Ad. Müş.liği Disiplin Sb.lığı’ndan Hv.Hâk.Yb. Bengü Abban ile AYİM Bsav.As.Sav.Ks.(Sav.) lığı’ndan Hâk.Yb., Hakan Ali Turgut Askerî Yüksek İdare Mahkemesi Üyeliği’ne, Askerî Yargıtay Üçüncü Daire Üyeliği’nden Hâk.Alb., Ersun ÇETİN Askerî Yargıtay Üçüncü Daire Başkanlığı’na atandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nda; Bakanlık Müşavirliği’ne Samsun 11. Bölge Müdürü Emin Karaman atandı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda; Karayolları Genel Müdürlüğü’nde açık bulunan Karayolları Genel Müdür Yardımcılığı’na Adnan Köklükaya, Bakanlık Müşavirliği’ne ise Bayram Şahin atandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×