Başbakan'ın Sesi BBC'ye Haber Oldu

Başbakan Erdoğan'ın yoğun programı nedeniyle kısılan sesi İngiliz BBC televizyonuna da haber oldu.

Başbakan'ın Sesi BBC'ye Haber Oldu
28 Mart 2014 Cuma 11:03

BBC'nin sosyal medya bölümünün dünyadaki güncel olayları ele alarak hazırladığı BBCtrending adlı sayfasında dün Başbakan Erdoğan'ın seçimler öncesi yoğun programı nedeniyle kısılan sesi konu edildi.
Türklerin Başbakan'ın oldukça 'tiz ve cızırtılı' çıkan ses tonu hakkında şakalar ürettiğini belirten yazı, sosyal medyada konu ile ilgili yapılan hicivlerden ve en popüler tweet'lerden örnekler verdi.
Yazıda 'Twitter'da #Helyumlobisi adıyla yeni bir tweet başlığı açıldı. Eleştirenler Başbakan'ın düşmanları için lobi gruplarını suçlamaya yatkın olduğunu söylüyor. Bu yazıyı hazırlarken bile bu başlık altında 21 binden fazla tweet atıldı' ifadeleri yer aldı.
Twitter'ın Türkiye'de engelli olmasına karşın aralarında siyasetçilerin de bulunduğu çok sayıda kullanıcının sunucu bağlantılarını değiştirererek yasağı deldiğine dikkat çeken yazıda, Türkiye'de video paylaşım sitesi Youtube'un da engellendiği #YouTubeisBlockedinTurkey ( Youtube Türkiye'de engellendi ) başlığının Twitter'de yaygın bir şekilde kullanıldığı belirtildi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×