Başbakan'a el hareketi yaptığı iddia edilen kadına hapis talebi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, yerel seçim çalışmaları kapsamında 16 Mart 2014 tarihinde İzmir'deki Gündoğdu Meydanı’nda düzenlediği mitinge gelişinde kendisine el hareketi yaptığını iddia ettiği 42...

Başbakan'a el hareketi yaptığı iddia edilen kadına hapis talebi
09 Haziran 2014 Pazartesi 14:33

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, yerel seçim çalışmaları kapsamında 16 Mart 2014 tarihinde İzmir'deki Gündoğdu Meydanı’nda düzenlediği mitinge gelişinde kendisine el hareketi yaptığını iddia ettiği 42 yaşındaki Kamuran Bedir hakkında dava açıldı. Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret suçundan 2 yıla kadar hapis cezasının istendiği bir iddianame hazırlandı. İddianamede, Başbakan Erdoğan mağdur olarak yer aldı.

Söz konusu mitingden sonra zanlı Bedir, Başbakanlık korumaları tarafından gözaltına alındı. İddiaya göre Çeşme otoyolu gişelerine kadar götürülen Bedir, daha sonra gözaltı işlemi için Alsancak Polis Merkezi'ne teslim edildi. Burada ifadesi alındıktan sonra savcının talimatıyla serbest bırakılırken hakkındaki evrak ise elden adliyeye gönderildi.

Kamuran Bedir ise hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. AK Parti’li bir akrabasının kendisini çağırması üzerine Gündoğdu Meydanı'na gittiğini, miting alanına girmediğini, kafeteryada oturduktan sonra sigara içmek için dışarıya çıktığını, biraz ileride bulunan arkadaşına eliyle yanına gitmesi için işaret ettiğini, bu sırada da Başbakan’ın otobüsle çevreyi selamlayarak yanlarından geçtiğini kaydetti. Daha sonra tekrar kafeteryaya girip yerine oturduğunu, bir süre sonra takım elbiseli iki kişinin gelip kendisini kolundan tutarak dışarıya çıkardıklarını ileri sürdü. Bedir, Başbakan’a el hareketi yapmadığını söyledi.

Soruşturmayı yürüten savcılık, Kamuran Bedir hakkında kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret suçundan 2 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılmasını istedi. Davanın, İzmir 7. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görüleceği öğrenildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×