"Başbakan toplumu kutuplaştırıyor"

Doğru Yol Partisi (DYP) Çorum Belediye başkan adayı Yıldırım Çabuk, Başbakan Erdoğan'ın toplumu kutuplaştırdığını söyledi.

04 Mart 2014 Salı 16:28

Doğru Yol Partisi (DYP) Çorum Belediye başkan adayı Yıldırım Çabuk, Başbakan Erdoğan'ın toplumu kutuplaştırdığını söyledi.

Kendilerine yakın olmayan kesimlere karşı hain benzetmesinin yakışıksız olduğunu ifade eden Çabuk, Hizmet Hareketi'nin binlerce sevenine büyük haksızlık yapıldığını ve bunu da Başbakan'ın yaptığını kaydetti.
Türkiyeye en büyük zararı verenin iktidar ve çevresi olduğunu söyleyen Yıldırım Çabuk, ''Doğu Güneydoğu'da paralel yapı varken mesnetsiz ve yalanlarla bir çok kesime iftiralar atılıyor. Türkiye'ye en büyük zararı da bunlar veriyor. Hizmet bir siyasi partimi ki karşına alıyorsun da bu kadar şey söylüyorsun sonra da utanmadan onlardan oy istiyorlar.'' dedi.
Türkiye'de artık insanların kendini güvende hissetmediğini aktaran Çabuk, bu güvensizliğin nedeninin de iktidar olduğunu belirtti.
Güneydoğu'da bir paralel yapının kurulduğunu söyleyen Çabuk, bunlara göz yumulduğunu belirterek ''Paralel devlet arıyorlarsa oraya baksınlar. Halkı bir birine düşürdüler insanları konuşamaz hale getirdiler.''
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×