Başbakan Erdoğan, İslam Ansiklopedisi’ni telif edenlere ödül verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘100 Yılın İslam Kültür Hizmeti’ programına katıldı.

Başbakan Erdoğan, İslam Ansiklopedisi’ni telif edenlere ödül verdi
25 Ocak 2014 Cumartesi 14:38

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ‘100 Yılın İslam Kültür Hizmeti’ programına katıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nca hazırlanan törende Erdoğan, ‘İslam Ansiklopedisi’, ‘Hadislerle İslam’ ve ‘İstanbul Kadı Sicilleri’ isimli eseleri telif eden bilim adamlarına ödül verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın prestij eserleri olarak kabul edilen ve binlerce akademisyen tarafından uzun yıllar süren çalışmalar ile telif edilen ‘İslam Ansiklopedisi’, ‘Hadislerle İslam’ ve ‘İstanbul Kadı Sicilleri’ eserlerinin tanıtım programına katıldı. Programda Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve çok sayıda davetli hazır bulundu.

Haliç Kongre Merkezi’ndeki törende, bu eserlerin meydana gelmesinde emek ve gayreti olan bilim adamlarına onur ve hizmet ödüllerini Başbakan Erdoğan takdim etti.

Eserler hakkında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Türkiye’nin ilim ve hikmet birikimlerini dünyaya takdim eden üç büyük eseri tanıtmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. İslam Ansiklopedisi’nin bir medeniyet projesi olduğunu söyleyen Görmez, “Bu ülkemizin birikimin amel defteri ve aynı zamanda bir mekteptir. Bu esere katkı sağlayanlar hem kendilerini yetiştirdi, hem de başkalarını. Bu eser araştırmacılara da cesaret kazandırmıştır.” ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×