Başbakan Erdoğan: 30 Mart, 11 yılın en önemli seçimi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada 30 Mart'ta 11 yılın en önemli seçimine girildiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan: 30 Mart, 11 yılın en önemli seçimi
26 Ocak 2014 Pazar 18:53

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada 30 Mart'ta 11 yılın en önemli seçimine girildiğini söyledi. Erdoğan, “Sadece İstanbul için değil Türkiye için hayatta tüm dünya mazlumları için son derece önemli bir seçime giriyoruz. Bir anlık ihmale bile tahammülümüz yok, bir anlık rehavete fırsatımız yok. Kampanyamız için elimizdeki bütün imkânları sonuna kadar kullanacağız.” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un ilçe belediye başkan adaylarını tanıtmak için Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki programa katıldı. Eşi Emine Erdoğan’la birlikte gelen Erdoğan, partililere karanfil attı. Aday tanıtım programında ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Aziz Babuşcu yaptı. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Kadir Topbaş, millete odaklı siyaseti benimsediklerini söyledi. Babuşcu ve Topbaş’ın konuştuğu kürsünün üst kısmında, kendisi için kurulan platforma çıkan Başbakan Erdoğan, buradan salondaki partililere seslendi. İstanbul’u anlatan Erdoğan, yapılacak hizmetlerle ilgili bilgi verdi.

Yerel seçimlerin önemine dikkat çeken Başbakan Erdoğan, 11 yılın en önemli seçimine girildiğini söyledi. Erdoğan, “Sadece İstanbul için değil Türkiye için hayatta tüm dünya mazlumları için son derece önemli bir seçime giriyoruz. Bir anlık ihmale bile tahammülümüz yok, bir anlık rehavete fırsatımız yok. 2 ay boyunca İstanbul’u kapı kapı dolaşacağız. Bütün İstanbul’la yüz yüze göz göze görüşmek zorundayız. Kampanyamız için elimizdeki bütün imkânları sonuna kadar kullanacağız. Bizde proje var, eserlerimiz var muhalefetin anlatacak hiçbir eseri yok. Projelerimiz bu seçimde de bizim avantajımız olacaktır. Eğitimde, sağlıkta, trafikte, enerjide, gıdada, adalette, emniyette anlatacaklarımız var. Yolsuzlukla mücadelede anlatacaklarımız var. Popülizmle işlerini yürütenlerden olmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Gezi olayları sırasında Kadıköy’de eylem yapanların, polisle çatışanların duvara yazdığı sloganı hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Neydi o slogan? ‘Zulüm 1453’te başladı’ CHP zihniyeti budur. Konstantin’i İstanbul yapanları zulüm eden olarak görenlerin bu şehre verebileceği hiçbir şey yoktur. İstanbul’un Kadıköy’ün duvarına bunu yazdılar çünkü bunların zihniyetine bu yakışır. Bunlar hiçbir zaman fatih’i ve onun ordusunu benimseyemediler, yakıştıramadılar. Çünkü Karanlık çağın kapanmasını hazmedemediler. Çünkü bunlar karanlık odakların takımıdır.”

Gezi olaylarında ve 17 Aralık’ta da bir şeylerin hesabının sorulmak istendiğini savunan Erdoğan “Çok kirli bir hesap içinde kullanıldı. Gezi ve 17 Aralık operasyonunda temel bir benzerlik var. Gezi olayları, 3. Köprüye, 3. Havalimanına karşı çıkmışlardı. Yazıklar olsun size. Çünkü bu ülkede 1. Köprüye de karşı çıktılar ama ondan sonra utanmadan bu köprülerin üzerinden sefer ettiler.17 Aralık’ta da bu projelerin yüklenici firmaları hedef alındı. Maşalar farklı olabilir, taşeronları farklı olabilir ama patronları aynı. İşte kadim bir zihniyet tarihi bir hesabı görmek için saf masum insanları ya da hainleri kullanarak. Türkiye’yi durdurmaya çalışıyor.” diye konuştu.

CİHAN

Başbakan Erdoğan: 30 Mart, 11 yılın en önemli seçimi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×