"Başarı sadece notlarla ölçülen bir değer değildir"

İlk ve ortaöğretimde bugün başlayan yarıyıl tatile nedeniyle Trabzon’da 146 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

24 Ocak 2014 Cuma 15:08

İlk ve ortaöğretimde bugün başlayan yarıyıl tatile nedeniyle Trabzon’da 146 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrencilerin kimi karnelerindeki iyi notları dolayısıyla sevindi, kimi de zayıf notları sebebiyle üzüldü. Öğrenciler, 10 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Temel Yaşar Çoruh İlkokulu’nda öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Öğrencilere karnelerini dağıtan Öz, Trabzon anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise olarak yaklaşık 146 bin öğrencinin karne heyecanı yaşadığını belirtti. Trabzon'daki okulların altyapı eksiklerinin tamamlanması için yeni yatırımlar yapıldığını anlatan Vali Öz, “12 yıllık eğitime geçişle birlikte gerek köylerimizde gerekse ilçe ve il merkezimizde eksiklerimizi gidermek için yaptığımız çalışmaların yanında eğitim paydaşlarımızla birlikte eğitim kalitemizi nasıl artırabiliriz, bununla ilgili çalışmalar da yapmaktayız. Önümüzdeki süreçte paydaşlarımızla yapacağımız toplantılarla Trabzon'daki eğitim başarısını artırmayı hedefliyoruz. İsteriz ki bütün öğrencilerimiz yüksek notlarla ve başarılı bir şekilde eğitimlerine devam etsinler. Ancak bazı öğrencilerimizin kırık notları da olabilir. Bunlar her zaman telafisi mümkün olan konulardır. Öğrencilerimiz tatillerini güzel bir şekilde vakitlerini geçirerek tamamlasınlar.” dedi.

Öğrencilerden eksiklerini okul yöneticileri ve velilerle paylaşarak gidermelerini isteyen Vali Öz, “Bu manada bazen olumsuz örnekler yaşanabiliyor, bunlara yer vermemek lazım. Bütün öğrencilerimiz bizim için kıymetlidir. Başarı sadece notlarla ölçülen bir değer değildir. Zamanla farklı alanlarda öğrencilerimiz yeteneği ile hayatta başarılı yollara gidebilirler. Alınan notları belli ölçüde değerlendirmekle birlikte bütün çocuklarımızı geleceğe kendi yetenekleri ile hazırlamak için okul, yöneticiler, öğretmenler ve aileler hep birlikte çalışmalıyız.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×