Baraj diye açılışı yapılan göletin kamulaştırılması yeni yapıldı

Açılışı Kars Devlet Su İşleri'nde (DSİ) yapılan ve AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan tarafından baraj olarak adlandırılan Sarıkamış 7 Kasım Göleti’nin kamulaştırma işlemleri için bakanlık olurunu daha yeni verdiği ortaya çıktı....

Baraj diye açılışı yapılan göletin kamulaştırılması yeni yapıldı
24 Temmuz 2014 Perşembe 12:33

Açılışı Kars Devlet Su İşleri'nde (DSİ) yapılan ve AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan tarafından baraj olarak adlandırılan Sarıkamış 7 Kasım Göleti’nin kamulaştırma işlemleri için bakanlık olurunu daha yeni verdiği ortaya çıktı.

Bakanlık'tan edinilen bilgiye göre, DSİ tarafından Kars'ta tesis edilecek Sarıkamış 7 Kasım Göleti inşaat sahasında kalacak taşınmazların kamulaştırılması için düzenlenen 'olur' yazısının, açılıştan sonra Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından imzalandı.

Bakan Eroğlu tarafından, kamulaştırma yapılabilmesi için 'olur' verilen ve yaklaşık 11 milyona mal edilmesi hedeflenen Sarıkamış 7 Kasım Göleti'nin hizmete açılması ile yılda 4.73 hektametreküp (hm3) içme suyu faydası sağlanacağı, gölet inşaat sahasında kalan taşınmazların en kısa zamanda kamulaştırılarak hizmete açılacağı kaydedildi.

Öte yandan, daha henüz temelleri atılmayan 12 tesis içerisinde 1 adet gölet, 1 adet sulama iletim hattı, 1 adet sel kapanı işi dâhilinde, 12 adet hayvan içme suyu göleti ve 9 adet taşkın koruma tesisinin yapımı bulunuyor.

Geçen hafta Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kars ziyaretinde, maliyeti 182 milyon lira olan 12 tesisin temel atma törenini gerçekleştireceklerini ifade etmişti. Milletvekili Ahmet Arslan ise Bakan Eroğlu'na, "Siz o kadar dünya çapında baraj yaptınız ki hal böyle olunca Sarıkamış’taki 7 Kasım Barajı'nın adına gölet dediniz. Yapmayın Sayın Bakanım, bize baraj yapıyorsunuz. Adına gölet diyorsunuz." demişti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×