Balyoz'dan tahliye olan kurmay albay, komşularıyla çiftetelli oynadı

Balyoz davasından tahliye olan Jandarma Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, Bursa’nın Mudanya ilçesindeki evinde komşuları, CHP'liler ve MHP’liler tarafından davul zurna ile karşılandı, çiftetelli oynadı. İlgiden dolayı duygulu anlar yaşayan...

Balyoz'dan tahliye olan kurmay albay, komşularıyla çiftetelli oynadı
20 Haziran 2014 Cuma 17:23

Balyoz davasından tahliye olan Jandarma Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, Bursa’nın Mudanya ilçesindeki evinde komşuları, CHP'liler ve MHP’liler tarafından davul zurna ile karşılandı, çiftetelli oynadı. İlgiden dolayı duygulu anlar yaşayan Yıldırım, evine kurban kesip, kan akıtarak adım attı.

Balyoz davasında ilk tutuklananlardan olan ve 45 ay tutuklu kalan Jandarma Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, ailesiyle birlikte geldiği Bursa’nın Mudanya ilçesinde vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı. Hadımköy Askeri Cezaevi’nden dün tahliye olan Jandarma Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, eşi Jale ve ikiz çocukları Mehmet ve Metin Yıldırım ile birlikte Bursa’nın Mudanya ilçesine geldi. MHP’lilerin Bursa-Mudanya yolu Tepederbent mevkiinde araçlarıyla oluşturduğu konvoyla karşılanan Yıldırım ailesini, ilçe girişindeki Atatürk Anıtı önünde de CHP’lilerin yanı sıra Mudanya Belediye Meclis üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları Mudanya Şubesi, Alevi Kültür Dernekleri üyeleri Türk bayrakları ve alkışlarla karşıladı.

45 aylık boyunca haksız hukuksuz olarak içeride kaldığını ifade eden Hanifi Yıldırım, kendisinin tutukluluk süresince maddi ve manevi kayıplarının çok olduğunu söyledi. Karşılamaya gelen bir kız çocuğunu örnek göstererek, “25 Temmuz 2010 tarihinde hazırlanan sözde iddianameye göre tutuklandığımda, benim çocuklarım bu kız çocuğumuz kadardı. Şimdi onlar delikanlı olmuşlar. Benim içerideki kaybım bunlar. Haksız yere tutuklamayla bırakın hapse girmeyi, vatanda hizmet etmiş birini sevdiklerinden, ailesinden, sizin gibi değerli vatandaşlardan mahrum ettiler. Şimdi daha başka mercilerde mücadelemizi sürdüreceğiz.” dedi. Söz konusu davanın bir oyun olduğunu ifade eden Yıldırım, bu olayın aslında Çetin Doğan, Hanifi Yıldırım, Engin Alan gibi değerli komutanlara karşı oynanmış bir oyun değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmesi için Büyük Ortadoğu Projesi’nin adım adım uygulandığı bir proje olduğunu öne sürdü.

“ÜLKEMİZİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ”

Görev süresince terör yanlılarına karşı Doğu ve Güneydoğu’da mücadele ettiğini anımsatan Hanifi Yıldırım, 1992-1994 yıllarında Siirt’in Eruh ilçesinde görev yaptığı sırada dost olduğu korucuların, tutuklandığında kendisini arayarak üzüntülerini dile getirdiğini, terör örgütü PKK ve yandaşlarının ise halay çekip kutlama yaptıklarını anlattı. Yıldırım, “Nasıl ki Cumhuriyet mücadelesinde yedi düvele meydan okunup, düşman Mudanya ve İzmir’de denize döküldüyse, biz de her zaman başarılı olacağız ve ülkemizi böldürmeyeceğiz.” diye konuştu.

KOMŞULARI KURBAN KESTİ

Daha sonra Mudanya Halitpaşa Mahallesi’ndeki Uluçınar Sitesi C Blok’taki evine geçen Hanifi Yıldırım ve ailesi, burada da komşuları tarafından alkışlarla karşılandı. Kendisini karşılayan çocukların hatırını soran Yıldırım, onlarla birlikte 'Ne mutlu Türküm diyene', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attı. Davul zurna eşliğinde komşularıyla karşılıklı çiftetelli oynayan Albay Yıldırım, ardından kesilen kurbanla birlikte eve girdi. CİHAN

Balyoz'dan tahliye olan kurmay albay, komşularıyla çiftetelli oynadı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×