Balıkesirliler olimpiyat ikincisi Bünyadzade'nin okuduğu naatlarla coştu

Balıkesir Yeni Ümit Eğitim ve Kültür Derneği tarafından, "Efendimizi Anma" programı düzenlendi.

Balıkesirliler olimpiyat ikincisi Bünyadzade'nin okuduğu naatlarla coştu
16 Ocak 2014 Perşembe 13:43

Balıkesir Yeni Ümit Eğitim ve Kültür Derneği tarafından, "Efendimizi Anma" programı düzenlendi. Hz. Muhammed (SAV)'in hayatından kesitlerin anlatıldığı programda vatandaşlar, gözyaşlarına hakim olamadı. Kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı programda, 11. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın şarkı finalinde ikinci olan Azerbaycanlı öğrenci Ayhan Bünyadzade'nin okuduğu naatlar salondakileri duygulandırdı.

Balkonuk Center Aktivite Merkezi'ndeki programın açılışında konuşan Dernek Başkanı Cemal Lostar, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması adına ciddi hamlelere ihtiyaç duyulduğunu, sosyal dengenin oluşturulması yolunda bir adım atılarak Yeni Ümit Derneği'nin kurulduğunu söyledi. Derneğin temel misyonunun fakir ve ihtiyaç sahibi ailelerine destek vermek olduğuna dikkat çekerek, "Bu ailelerimizin ilköğretim çağındaki çocuklarına her türlü eğitim desteğinin yanında, çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyerek toplumsal dayanışma ve kaynaşmayı sağlıyoruz. Bu düşünceyle Balıkesir'de 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimize ücretsiz SBS ve okula destek kursları açtık. Derneğimiz, 2012-2013 eğitim öğretim yılında 196 öğrenciyle başladı. Geçtiğimiz yıl SBS'de Anadolu lisesi, sağlık meslek lisesi ve Anadolu imam hatip lisesini kazanan birçok öğrencimiz oldu. Şu an derneğimiz, yeni eğitim öğretim yılına 245 öğrenciyle devam etmektedir. Bu yıl, geçen yıla göre çok daha başarılı öğrenciler oldu. Derneğimiz, yaz sezonunda da bu öğrencilerimiz için sosyal faaliyetlerini sürdürmektedir. Bizden desteğini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum." dedi.

Program, Türkiye birincisi hafız Vedat Özarpacı'nın Kur'ân tilavetiyle devam etti. Ardından sahneye çıkan eğitimci yazar Sabahattin Gökçe, Hz. Muhammed (SAV)'nin hayatından kesitler anlattı. Kısa bir sinevizyon gösteriminin ardından sahneye, Ayhan Bünyadzade çıktı. Katılımcıların büyük ilgi gösterdiği Bünyadzade, naatlar okudu. Son olarak ses sanatçısı Saffet Yıldız da Hz. Muhammed (SAV)'i anlatan ilahiler seslendirdi. Program, Erdem Kızılkaya'nın yaptırdığı duayla sona erdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×