Balıkesir'de seçim güvenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, mahalli idareler seçimleri dolayısıyla il genelinde polis ve jandarma kuvvetlerinin bütün güvenlik önlemlerini alacağını söyledi.

Balıkesir'de seçim güvenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı
05 Şubat 2014 Çarşamba 17:38

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, mahalli idareler seçimleri dolayısıyla il genelinde polis ve jandarma kuvvetlerinin bütün güvenlik önlemlerini alacağını söyledi. Turhan, "Seçme ve seçilme, kişinin vazgeçilmez ve devredilmez en temel hak ve özgürlüklerindendir. Seçimlerin özgür ve güven ortamında yapılması bizlerin temel görevidir." dedi.

Seçim güvenliği bilgilendirme toplantısı, Balıkesir Polisevi'nde yapıldı. Vali Turhan başkanlığındaki toplantıya Vali yardımcıları Selda Dural ve Zeki Karaca, İl Emniyet Müdürü Halil Karataş, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Salih Göldal ve kaymakamlar katıldı. İl genelinde seçim sürecinin huzur ve güven içinde geçmesi için tedbirlerin alındığını belirten Turhan, halkın katılımını engelleyecek herhangi bir olumsuzluğa izin vermeyeceklerini kaydetti. Turhan, "Vatandaşlarımızın oylarını kullanırken hiçbir baskıya maruz kalmamaları, özgür iradeleriyle oylarını kullanmaları, aynı zamanda seçime katılan adayların yine özgürlük ve güven ortamı içerisinde çalışmalarını yapabilmesi bizlerin temel görevidir. Seçimler, bağımsız yargının denetiminde yürütülmektedir. Bizler mevzuat çerçevesinde Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun talimatları, Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığımız'ın genelge ve talimatları doğrultusunda her türlü desteği vermek ve seçim güvenliğini sağlamakla yükümlüyüz." şeklinde konuştu.

Toplantıda, İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan slayt gösterisinden sonra seçim güvenliğiyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. YSK ve İçişleri Bakanlığı'nın ilgili genelgeleri doğrultusunda alınması gereken güvenlik önlemlerine yönelik talimatlar verildi. CİHAN

Balıkesir'de seçim güvenliği bilgilendirme toplantısı yapıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×