Balıkesir'de eller yağmur ve kar için semaya kalktı

Yurdun büyük bölümünde yaşanan kuraklık sebebiyle Balıkesir merkez ve ilçelerindeki camilerde, cuma namazının ardından yağmur duası yapıldı.

Balıkesir'de eller yağmur ve kar için semaya kalktı
17 Ocak 2014 Cuma 16:43

Yurdun büyük bölümünde yaşanan kuraklık sebebiyle Balıkesir merkez ve ilçelerindeki camilerde, cuma namazının ardından yağmur duası yapıldı. Yüzlerce kişi, ellerini semaya açarak yağmur ve kar yağması için Allah'a yalvardı.

Balıkesir İl Müftü Yardımcısı Ramazan Topcan, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yazılı talimatı gereği şehir merkezi ve ilçelerdeki bütün camilerde yağmur duası yapıldığını söyledi. Ülke genelinde yaşanan kuraklık sebebiyle vatandaşların sık sık kendilerinden yağmur duası için talepte bulunduğunu belirten Topcan, "Bize gelen bu talepleri, Diyanet İşleri Başkanlığı'na ilettik. Yurdun birçok yerinde benzer talepler yapılmış. Bu nedenle Türkiye genelinde bugün böyle bir uygulama yapıldı. Ülkemizin birçok yerinde, hissedilir derecede kuraklık yaşanıyor. Biz de buna istinaden ellerimizi semaya kaldırdık, Rabbimiz'den bereket için yağmur ve kar istedik." dedi. CİHAN

Balıkesir'de eller yağmur ve kar için semaya kalktı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×