Balıkesir Belediye Meclisi son defa toplandı

Balıkesir Belediye Meclisi, yerel seçimler öncesi son defa toplandı. Büyükşehir Kanunu ile Türkiye'deki 30 büyükşehir arasına girdiklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Ok, acısıyla tatlısıyla beş yılı geride bıraktıklarını söyleyip meclis üyelerinden.

Balıkesir Belediye Meclisi son defa toplandı
06 Mart 2014 Perşembe 14:03

Balıkesir Belediye Meclisi, yerel seçimler öncesi son defa toplandı. Büyükşehir Kanunu ile Türkiye'deki 30 büyükşehir arasına girdiklerini belirten Belediye Başkanı İsmail Ok, acısıyla tatlısıyla beş yılı geride bıraktıklarını söyleyip meclis üyelerinden helâllik istedi. Ok'un başkanlık yaptığı son toplantıda, meclis üyelerinin oturduğu sıralara çiçek koyuldu. Başkan Ok, bütün üyelere Balıkesir'in simgesi tarihî saat kulesi maketi de hediye etti.

Meclis salonundaki oturumda, yoklama yaptıktan sonra görüşülüp karara bağlanan evraklar oylandı. Bütün maddeler oybirliğiyle kabul edildi. Kısa bir konuşma yapan Başkan Ok, "Birbirimizin üzerinde hakkımız var. İçinde bulunduğumuz şartlar gereği bazen karşılıklı olarak birbirimizi üzdük. Dolayısıyla benim üzerinizde hakkım varsa helâl olsun, sizlerin de benim üzerinde hakkınız varsa helâl etmenizi istiyorum." dedi. AK Parti grubu adına konuşan Kemal Büyükakın da üyelerden helâllik istedi. Birlikte beş yıl geçirdiklerini belirterek, "Grubum adına Balıkesir'e yapılan hizmetler için hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah herkesin gönlüne göre versin. Her şeyin de sebebi vardır mutlaka." şeklinde konuştu. MHP grubu adına konuşan Mustafa Bilsem ise beş yılı çok çabuk geçirdiklerini ifade ederek, "Güzel zamanlar geçirdik. Yeni dönemde aday olan arkadaşlarımız var. Allah utandırmasın, hayırlısını versin. Hakkınızı helâl edin." dedi.

Toplantıda ayrıca Paşaalanı Mahallesi Konuk Caddesi'ndeki parka, merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun isminin verilmesi kararlaştırıldı. Toplantı sonunda Başkan İsmail Ok ve meclis üyeleri birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. CİHAN

Balıkesir Belediye Meclisi son defa toplandı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×