Balbay ve Haberal'a ödül

Kabataşlılar Derneği tarafından düzenlenen "2013 Yılı Onur Ödülleri" sahiplerini buldu.

Balbay ve Haberal'a ödül
23 Ocak 2014 Perşembe 08:44

Ortaköy'deki KELEV Feriye Kültür Merkezi'nde 11 yıldır düzenlenen 'Onur Ödülleri' törenine CHP milletvekilleri Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ve çok sayıda davetli katıldı. CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal da gecede birer ödül aldı. Mustafa Balbay, Ahmet Taner Kışlalı "Aydın İnsan" Onur Ödülü'nü Ahmet Taner Kışlalı'nın kızı Nilhan Nur'un elinden aldı. Mehmet Haberal ise Ekrem Kadri Unat "Bilim İnsanı" Onur Ödülü'ne layık görüldü. Gecede ayrıca dalgıç Devrim Cenk Ulusoy'a, Süleyman Seba "Spor" Onur Ödülü'nü Doğan Haber Ajansı (DHA) Spor Müdürü Faik Gürses takdim etti. 

"BEN BU ÖDÜLÜ ŞU ANDA DEMİR PARMAKLILIKLARIN ARDINDAN BULUNAN ONLARCA, YÜZLERCE YURTSEVER ADINA ALIYORUM"

Ödül aldıktan sonra bir konuşma yapan Balbay, "Şu an, benim demirparmalıklar arkasında başlıca hayallerimden biriydi. İçerde bizleri, Haberal Hocayı, aydın insanları kardeşlerimizi, yıllarca hapiste tutarken asıl amaçlarının şu olduğunu çok iyi biliyordum. Ahmet Taner Kışlalı'yı, Uğur Mumcu'yu katlettiler. Bedenlerini aramızdan aldılar. Ama yok edemediler. Ruhları yaşamaya devam etti. Bizleri de şöyle düşündüler. Biz bunları hapsedersek, bedenleri teslim olur ve bunların ruhlarını bedenleri öldürür. Bu ödül bunu başaramadıklarının kanıtıdır. Ben bu ödülü şu anda demir parmaklıkların ardından bulunan onlarca, yüzlerce yurtsever adına alıyorum. Silivri, Hasdal, Mamak, Sincan ve İzmir cezaevleri adına alıyorum. Şu anda özgürlüğümün 43. gününde 11 il ve 58 yerde konuşma yaptım. Silivri hakimleri bana yurtdışına çıkış yasağı vermişti. Belki de yurtiçinde de yasağı verecekler. Ama durduramayacaklar. Bu konuda da başlıca şiarım Atatürk'ün şu sözüdür, 'Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla yorulmazlar" dedi. 

ADALET, ALLAH'IN EMRİ VE MÜLKÜN TEMELİDİR. 

Gecede ödül alan Haberal da yaptığı konuşmada, "Adaletin ve özgürlüğün olmadığı yerde mutluluk yoktur. Bugün toplumumuzda gerçekten çok ciddi bir adalet sorunu var. Adaletsizlikleri adaletle gidereceğiz ve eserlerle taçlandıracağız. Buradan söylüyorum bizimle beraber özgürlüğünden mahrum bırakılmış, arkadaşlarıma şu mesajı gönderiyorum; 'sakın ola ki ümitsizliğe kapılmayınız.' Nasıl ki biz, bugün özgür bir şekilde sizlerle beraber bulunuyoruz, çok kısa zamanda inanıyorum ki sizler de özgürlüğünüze kavuşacaksınız. Çünkü adalet, Allah'ın emri ve mülkün temelidir. O sadece yargıçların arkasında yazmakla kalınmıyor, önemli olan onu gerçekleştirmektir. Önemli olan onun gereğini yapmaktır. Onu gerçekleştirmekte sizleri temsil eden bizlerin, milletvekillerinin görevidir. Başka bir deyişle TBMM'nin görevidir" şeklinde konuştu. 

ÖDÜLLER 

Kabataş'ılar Derneği 2013 Yılı Onur Ödülleri'ni alan isimler şöyle;

Ahmet Taner Kışlalı "Aydın İnsan" Onur Ödülü: MUSTAFA BALBAY

Süleyman Seba "Spor" Onur Ödülü: Beşiktaş Erkek Hentbol A Takımı ve Dalgıç DEVRİM CENK ULUSOY

Behçet Necati il "Edebiyat" Onur Ödülü: CEZMİ ERSÖZ

Feyyaz Tokar "Kültür İnsanı" Onur Ödülü: İLBER ORTAYLI

Ekrem Kadri Una "Bilim İnsanı" Onur Ödülü: MEHMET HABERAL

Adnan Kahveci "Devlet Adamı" Onur Ödülü: METİN FEYZİOĞLU

Zühtü Muradoğlu "Güzel Sanatlar" Onur Ödülü: TAMER BAŞOĞLU

Nehar Tüblek "Karikatürist" Onur Ödülü: METİN ÜSTÜNDAĞ

Ömer Kavur "Sinema" Onur Ödülü: MUSTAFA ALTIOKLAR

Feridun Karakaya "Tiyatro" Onur Ödülü: FERHAN ŞENSOY

Hasan Pulur "Gazetecilik" Onur Ödülü: SAYGI ÖZTÜRK

Beyaz Kelebekler "Müzik" Onur Ödülü: BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU

Cahit Koca Ömer "Kabataş'a Hizmet" Onur Ödülü: (Süleyman Seba Belgesine katkıları sebebiyle) RIDVAN AKAR,TEVFİK YAMANTÜRK, 

BARIŞ TÜNAY, GÖKHAN TEPE, İSMAİL ÜNAL (Kabataş'ılar Derneği burs fonuna katkıları sebebiyle) BÜLENT SATICI

Kabataş'ılar Derneği Özel Ödülü: Çarşı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×