Bakanlık müfettişleri ile sendika başkanları grev yapılan fabrikada

Hadımköy’de yaklaşık iki aydır işçilerin grev yaptığı fabrikaya Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişleri ile DİSK Başkanı Kani Beko ve KESK Başkanı Lami Özgen geldi.

Bakanlık müfettişleri ile sendika başkanları grev yapılan fabrikada
10 Nisan 2014 Perşembe 17:28

Hadımköy’de yaklaşık iki aydır işçilerin grev yaptığı fabrikaya Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişleri ile DİSK Başkanı Kani Beko ve KESK Başkanı Lami Özgen geldi. Müfettişler konuyla ilgili fabrikada inceleme yaptı. Dışarıda bekleyen grup işçilerin haklarına sahip çıkmadığı iddiasıyla DİSK Başkanı Kani Beko’ya tepki gösterdi.

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı müfettişler, işçilerin yaklaşık iki aydır grevde olduğu ve sabah saatlerinde polisin müdahalesiyle 91 kişinin gözaltına alındığı fabrikaya geldi. Fabrikanın çatısına çıkan 12 işçinin eylemi devam ederken bakanlık müfettişleri konuyla ilgili incelemelerde bulundu. Müfettişlerden kısa bir süre sonra da Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Başkanı Kani Beko ile Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Başkanı Lami Özgen fabrikaya geldi. Fabrika müdürüyle görüşen sendika başkanları dışarı çıkarak basın mensuplarına bilgi verdi. DİSK Başkanı Kani Beko, fabrikanın genel müdürüyle görüşme yaptıklarını ve görüşmeleri sürdüreceklerini söyledi. Beko açıklama yaptığı sırada işçilere destek için toplanan grubun tepkisiyle karşılaştı. Grup, işçilerin haklarına sahip çıkmadığı gerekçesiyle sendika temsilcilerine tepki gösterdi.

DİSK Başkanı Kani Beko, KESK Başkanı Lami Özgen ile HDP Milletvekili Levent Tüzel fabrikadan ayrıldı. Bakanlık müfettişlerinin çalışması ise devam ediyor. Çatıdaki 12 işçi de eylemlerini sürdürüyor. Destek için fabrika önünde bekleyen işçiler de halaylar çekerek eylem yapıyor.


CİHAN

Bakanlık müfettişleri ile sendika başkanları grev yapılan fabrikada


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×