Bakan'ın ziyaretinde arbede

Bakan Suat Kılıç'ın yurt ziyaretinde 'yanlış anlaşılma' arbedesi.

Bakan'ın ziyaretinde arbede
09 Aralık 2013 Pazartesi 10:53

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Merkez Kampüsü içerisindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu'nu ziyaret etti. Bakan Kılıç'ın korumaları bir öğrenciyi protestocu sanınca kısa süreli arbede yaşandı.
Çeşitli açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere Kütahya'ya gelen Bakan Suat Kılıç, sosyal paylaşım sitesinde kendisini kaldıkları yurda davet eden üniversite öğrencileriyle görüşmek üzere Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Merkez Kampüsü içerisindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu'nu ziyaret etti. Yurt kafeteryasında öğrenciler ile görüşen Bakan Kılıç'ın korumaları bozkurt selamı veren bir öğrenciyi protestocu sandı. Kısa süreli yaşanan arbedenin ardından korumalar öğrenciyi kantinin boş olan bölümüne götürdü. Bakan öğrencinin korumalar tarafından kantinden çıkarıldığını öğrenince hemen bu öğrencinin yanına gitti. Öğrencinin Bakan Kılıç'a "Ben buradaki yurtta kalan ülkücü bir öğrenciyim. Sizi ülkücü hareket selamı ile karşılamak istedim. Küfür etmedim, hakaret etmedim. Korumalarınız beni protestocu sanarak apar topar uzaklaştırdı. Ben ülkücü olsam da siz benim de bakanımsınız. Benim amacım protesto etmek değildi" dediği öğrenildi.
Bakan Kılıç öğrenciyle görüştükten sonra tekrar kantinden dışarı çıkarken korumalar ve üniversitenin özel güvenlik görevlileri öğrencileri yanından ittirerek uzaklaştırmak isteyince "sakin olun onlar bizim kardeşimiz niye ittiriyorsunuz" diye uyardı.
Bakan Suat Kılıç daha sonra geceyi geçireceği Kütahya Hilton Garden İnn Otele gitti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×