Bakan'dan SBS'yle ilgili soruya yanıt: Gayet güzel oturttuk, merak etmeyin

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile ilgili yaşanan son gelişmeleri 'uydurma ve keşmekeş' olarak nitelendirendi.

Bakan'dan SBS'yle ilgili soruya yanıt: Gayet güzel oturttuk, merak etmeyin
17 Ocak 2014 Cuma 15:58

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ile ilgili yaşanan son gelişmeleri 'uydurma ve keşmekeş' olarak nitelendirendi. Cami avlusunda bir gazetecinin, 'SBS ile alakalı bir açıklamada bulundunuz ama kamuoyunda oturmadı, anlaşılmadı. Ne düşünüyorsunuz?' sorusuna Bakan Avcı, "Oturmayacak bir tarafı yok. Gayet güzel oturttuk, hiç merak etmeyin. Onunla ilgili yeni ilaveye gerek yok. Kimse mağdur olmayacak, sorunumuz yok." dedi.

Bakan Avcı, seçim bölgesi Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde, Tiryakizade Süleyman Ağa Camii’nin açılışına katıldı. Cuma namazını burada kılan Bakan Avcı, ardından restore edilen camiyi gezdi, yetkililerden bilgi aldı. Avcı, cami çıkışında gazetecilere açıklama yaptı. 28 Şubat sürecinde görevden alınan öğretmenlerle ilgili konuşan Bakan Avcı, bu süreçte görevden alınan kişilerin atamalarını yaptıklarını ve yapmaya da devam ettiklerini kaydetti. “O durumda olan arkadaşlarımızın mağduriyetlerini gidereceğimizi daha önceden söylemiştik." diyen Bakan Avcı, "Zaten benden önce de diğer bakan arkadaşlarımız da bu konuda gerekenleri, kendilerine intikal ettikçe yapmışlardır. Biz de şu anda o süreçte mağduriyet yaşayan öğretmenlerimize, çalışanlarımıza gerekenleri yapıyoruz. Bir kısmı yeniden görevlerine başladı, kalanlar da başlıyorlar.” diye konuştu.

Bakan Avcı, bir gazetecinin SBS ile ilgili sorusuna ise ilginç bir cevap verdi. Gazetecinin, ‘Seviye Belirleme Sınavı’yla (SBS) alakalı bir açıklamada bulundunuz ama kamuoyunda oturmadı, anlaşılmadı. Ne düşünüyorsunuz?’ Sorusuna Bakan Avcı, “Oturmayacak bir tarafı yok. Gayet güzel oturttuk, hiç merak etmeyin.” şeklinde cevap verdi. Bu konuyla alakalı gerekenleri söylediklerini anlatan Bakan Avcı, "Onunla ilgili yeni ilaveye gerek yok. Kimsenin mağdur olmayacağını söylemiştik zaten. Bir sorunumuz yok. Bugünkü tüm ulusal gazetelerde bununla ilgili açıklamalarımız var. Bunlar da gayet net.” diye ifade etti.

SBS ile yaşanan son gelişmeleri uydurma olarak niteleyen Bakan Avcı, şöyle konuştu: "Öğrenciler ve veliler, SBS'yle alakalı uyandırılmak istenen havaya kapılmamalı. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize şimdiden iyi bir yarıyıl tatili diliyorum. Bu vesileyle bir kez daha söylüyorum. Bu SBS ile ilgili uyandırılmak istenen keşmekeş havasının kapılmasından hiçbir sıkıntı yok. Güzel güzel tatillerine hazırlansınlar. İyi bir yarıyıl tatili geçirsinler, dinlensinler. Hepsinin gözlerinden öpüyorum."

Dershanelerle ilgili gelişmeler konusundaki soruya ise Bakan Avcı, “Onunla ilgili inşallah tasarı netleştikten sonra, Sayın Başbakan’ın onayından sonra imzaya açılacak. Ondan sonra da netleştirilip kamuoyuyla paylaşılacak.” dedi.

KAŞIKSIZ PİLAV DAĞITILDI VATANDAŞ PLASTİK TABAĞI KIRIP KAŞIK YAPTI

Bu arada, cuma namazı sonrası caminin açılışı nedeniyle vatandaşlara pilav ve ayran ikram edildi. Pilav ve ayrandan almak isteyen vatandaşlar cami önünde kuyruk oluşturdu. Ancak bu sırada ilginç olaylar yaşandı. Vatandaşa pilav verilirken, pilavı yiyecek kaşık ise kalmadı. Bunun üzerine vatandaşlara kaşıksız pilav dağıtıldı. Vatandaşların, dağıtılan pilavı mendilleri ve plastik tabağı kırıp kaşık yaparak yemesi dikkat çekti.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×