Bakan Yılmaz: Çözüm süreci sonunda bölgeye yatırımlar artacaktır

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Üniversitesi Uygulama Oteli ve Termal Tesisleri açılışına katıldı.

Bakan Yılmaz: Çözüm süreci sonunda bölgeye yatırımlar artacaktır
25 Ocak 2014 Cumartesi 19:03

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Üniversitesi Uygulama Oteli ve Termal Tesisleri açılışına katıldı. Açılış esnasında konuşma yapan Bakan Yılmaz, ''Uzun bir zamandır çok şükür bir ölüm haberi almıyoruz, bir çatışma haberi almıyoruz ve inşallah bu çözüm süreci dediğimiz süreç bittiği zaman tamamına erdiği zaman daha rahat olacak buralar, çok daha rahat hizmetler yapılacak yatırımlar gelecek.'' dedi.

Bingöl Üniversitesi Uygulama Oteli ve Termal Tesisleri'nin açılışı için Bingöl'e gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Üniversitesi'ne 110 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade ederek ''Bu sadece üniversiteye yaptığımız yatırımdır. Eğitime, sağlığa, yollara yaptığımız yatırımları saymıyorum. Bu kadar büyük yatırımlar yapıyoruz. Gözü olan bunu görüyor, vicdanı olan bunu taktir ediyor ama bazılarının gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar, akılları var maalesef kullanmıyorlar onlara da söyleyecek bir sözümüz yok. Ama gözü olan, kulağı olan, vicdanı olan görüyor.'' ifadelerini kullandı.

Bingöl Üniversitesi'nin yatırımlarının devam edeceğini belirten Bakan Yılmaz, ''Artık yavaş yavaş merkezi güçlendirdik bunsan sonda Genç gibi Solhan gibi nüfusu yüksek ilçelerimiz öncelikli olmak kaydıyla ilçelerimize de artık üniversitemiz yayılmaya başlayacak. Tabi Ilıcalar beldemize bu tesisle birlikte üniversitemiz de başka faaliyetler organizasyonlar yapmaya devam edecek. '' şeklinde konuştu.

Çözüm sürecini çekemeyenlerin olduğunu vurgulayan Bakan Yılmaz, ''Uzun bir zamandır çok şükür bir ölüm haberi almıyoruz, bir çatışma haberi almıyoruz ve inşallah bu çözüm süreci dediğimiz süreç bittiği zaman, tamamına erdiği zaman daha rahat olacak buralar, çok daha rahat hizmetler yapılacak yatırımlar gelecek. Özel sektörde çok daha fazla buralara ilgi gösterecek, turistte çok daha fazla ilgi gösterecek. Artık havaalanımız da var. Ilıcaları görmek isteyen İstanbul'da ki bir insan, atlayacak hava alanına gelecek, oradan duble yollarla bu bölgemize ulaşacak ve güzel tesislerde konaklayacak inşallah. Hiçbir korku duymadan hiçbir endişe duymadan inşallah bunların yapıldığını göreceğiz. '' dedi.

30 Mart yerel seçimlerinin çok kritik olduğunu belirten Bakan Yılmaz, ''Türkiye'nin geleceğini şekillendirme adına çok kritik bir seçim yaşayacağız ve ben inanıyorum ki Bingöl milleti halkımız bu seçimin önemini bilerek bunun sadece yerel bir seçim olmadığını yerel seçimin çok ötesinde Bingöl için Türkiye'miz için bir anlam ifade ettiğini bilerek Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan hükümetimiz ve her şeyden önemlisi ülkemiz için çok önemli bir seçim olduğunu bilerek gidecek ve vatandaşlık görevini yerine getirecek inşallah.'' diye konuştu.

Bingöl için termal kaynakların çok önemli olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, ''Bu kaynak bizim kaynağımız bu termal kaynaklar Bingöl'ün çok önemli bir potansiyeli burada müsaade ederseniz valimize valimizin şahsında özel idaremize çok çok teşekkür ediyorum bu tesisimiz hayırlı olsun. Bu tesisimiz ılıcalar beldemize Bingöl'ümüze bölgemize ülkemize hayırlı hizmetlere vesile olsun. '' dedi.

    Konuşma sonrasında tesisin açılışını yapan Bakan Yılmaz, tesisi gezerek bilgi aldı. CİHAN

Bakan Yılmaz: Çözüm süreci sonunda bölgeye yatırımlar artacaktır


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×