Bakan Yıldız: Oyun mu oynuyoruz arkadaşlar

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 17 Aralık'la ilgili yaptığı değerlendirmede, ülkenin 120 milyar dolar belirlenen zararı olduğunu belirterek muhalefete, "Oyun mu oynuyoruz?" diyerek eleştiride bulundu.

Bakan Yıldız: Oyun mu oynuyoruz arkadaşlar
25 Ocak 2014 Cumartesi 20:33

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 17 Aralık'la ilgili yaptığı değerlendirmede, ülkenin 120 milyar dolar belirlenen zararı olduğunu belirterek muhalefete, "Oyun mu oynuyoruz?" diyerek eleştiride bulundu.

    Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Konya’da 'Sanayide Enerji Verimliliği İç Anadolu Bölgesi Tanıtım Toplantısı'na katıldı.

    Bakan Yıldız toplantıda yaptığı konuşmada, “17 Aralık'taki konuyu çok önemsiyorum arkadaşlar. Enerji sektöründe bizim faaliyetlerimizi arttıran bir sonuç doğurmuştur. Bizim iktidarımız yolsuzluklar ve usulsüzlüklerle kurulduğu günden beri uğraşan bir iktidardır. Hal böyle iken hiçbir yolsuzluk ve usulsüzlük cezasız kalmamalı ama bu aynı zamanda siyaset mühendisliğini makul hale getirmemelidir. Parmağınızın ucunda bir sıkıntı var, ben sizin kalbinize ve beyninizde işlem yapacağım böyle bir şeye müsaade etmeyiz. Türkiye yalnızca ekonomisiyle değil, aynı zamanda beyniyle, kalbiyle, vicdanıyla, basireti ve feraseti ile birlikte hareket ediyor. Halkımız hepsini görüyor. Geldiğimiz nokta neresi. Dolar 2.32'lerde, Euro 3.13'lerde, ham petrolün varili 150 dolar civarında ve bizim maliyetlerimiz artmış durumda. Peki bunu yapanlara sorabiliyor muyuz. Kardeşim bak ölçülebilir 120 milyar dolar hasar oluşturdunuz, ölçülemez de daha fazla zararımız var. Bunların bedelini siz vatandaşa ödetmeye sıkılmıyor musunuz dememiz geliyor." dedi.

    "OYUN MU OYNUYORUZ"

    "İleri demokrasilerde muhalefet partileri de dahil o ülkenin istikrarını bozmaya çalışmazlar." diyen Bakan Yıldız, şöyle devam etti: "Muhalefet aslında o ülkenin istikrarını ben senden daha iyi tutarım adına konuşur. Şimdi biz siyasi istikrarın bozulmasına göz yumsak çok sevinenler olacağını görüyorum. Bu üzüntü verici. Sonuçta kaybeden ülkemiz olur. O yüzden biz buna müsaade etmeyeceğiz diyoruz. Biz iktidara geldiğimizden bu yana her 6 ayda bize biçilen ömrü uzatmışız hamdolsun. Şimdi de bir ömür biçildi. Tarihler duyuyorum. 1 Ocak'ta bu hükümet kalmayacak denildi, 15 Ocak oldu, şimdi 15 Şubat deniliyor. Oyun mu oynuyoruz arkadaşlar. 76 milyonun geleceği olan bir konudan bahsediyorum. O yüzden bu yalnızca bizim iktidar mücadelemiz değil. Bu ülkenin bekası ve geleceğiyle, istikbaliyle alakalı konudur. Bizler buna seyirci kalamayız. Bu ülkenin idaresine yapılan irade tarafımızdan daha güçlü bir şekilde inşallah bu ülkede hissedilecektir. Bakıyorum bir kurumuzu yerinden mi oynatıyorsunuz deniliyor. Yapılan işlen Türkiye'nin yerinden oynatılma, sarsılma işidir. Bunu şu anda göremeyenler ilerde çok daha açık bir şekilde bunu görecekler. İster yurt dışından, ister yurt içinden olsun şimdiye kadar Türkiye üzerinde oynanan oyunların hepsinin farkındayız. Biz bu işe kendimizi koyduk. Bizlerin bulunup bulunmaması çok önemli değil ama Türkiye'nin artık doğrulardan vazgeçmemesi çok önemli. Türkiye doğruları yaptığı kadar güçlenen güçlendiği kadar da daha çok doğruları yapma kabiliyet ve kapasitesine ulaşan bir iktidarla beraberdir. İster sevelim, ister sevmeyeli. Bu ülkede bu iktidara oy veren yüzde 50 vatandaşımız var. Ama oy vermeyen yüzde 50 vatandaşız da var. Hepsine saygı duymamız lazım. " CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×