Bakan Yazıcı: ABD’nin dinlediğine ilişkin bir bilgiye sahip değilim

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti hükümetini hedef alan ses kayıtlarının ‘ABD tarafından dinlendiği’ iddiasına ilişkin, “O kadar derin bilgilere sahip değilim.

Bakan Yazıcı: ABD’nin dinlediğine ilişkin bir bilgiye sahip değilim
10 Nisan 2014 Perşembe 12:53

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AK Parti hükümetini hedef alan ses kayıtlarının ‘ABD tarafından dinlendiği’ iddiasına ilişkin, “O kadar derin bilgilere sahip değilim. İddia edenlere sormak lazım. Dünyada birçok şey oluyor. Muhtemel şeyleri dile getiriyorlar, düşünürler ve yazarlarımız, süreçleri takip edenler. Ama benim paylaşacağım, yeniye dayalı bir bilgiye sahip değilim.” açıklamasını yaptı.

Yazıcı, Hilton Otel'de düzenlenen '17. Geleneksel Tüketici Ödülleri' töreni öncesi gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin, “Fehmi Koru, ‘Dinlemeleri ABD yaptı. Bu iddiayı nasıl değerlendiriyorsunuz? Hükümet bu konuyu araştırıyor mu?” sorusuna, Bakan Yazıcı, kendisinin istihbaratçı olmadığını belirterek, “O kadar derin bilgilere sahip değilim. İddia edenlere sormak lazım. Dünyada birçok şey oluyor. Muhtemel şeyleri dile getiriyorlar, düşünürler ve yazarlarımız, süreçleri takip edenler. Ama benim paylaşacağım, yeniye dayalı bir bilgiye sahip değilim.” diye cevap verdi.


CİHAN

Bakan Yazıcı: ABD’nin dinlediğine ilişkin bir bilgiye sahip değilim


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×