Bakan Müezzinoğlu, Bahçeşehir sohbetlerine katıldı

Bahçeşehir Sohbetleri'nin dokuzuncusu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'nda gerçekleşti.

Bakan Müezzinoğlu, Bahçeşehir sohbetlerine katıldı
25 Ocak 2014 Cumartesi 12:38

Bahçeşehir Sohbetleri'nin dokuzuncusu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'nda gerçekleşti. Başakşehirlilerin yoğun ilgi gösterdiği sohbette Müezzinoğlu, Başakşehir Şehir Hastanesi’nin 3 yıl içinde tamamlanacağı müjdesini verdi.

Ev sahipliğini Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yaptığı sohbete Müezzinoğlu’nun yanı sıra, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Başakşehir Kaymakamı Fatih Kocabaş, Başkan yardımcısı Nurettin Ertemel, Süzer Holding onursal başkanı Mustafa Süzer, MEMEDER Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen, Bahçeşehir Musiki Cemiyeti Başkanı Kadriye Zöngür katıldı.

Açılış konuşmasını Nurettin Ertemel’in yaptığı programda, bölgenin kuruluşundan bugüne uzanan hikâyesi anlatıldı. Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim görevlisi Doç. Dr. Mehmet Çelik'in moderatörlüğünde gerçekleşen sohbete Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Batı Trakya’dan Türkiye’ye uzanan hikâyesini anlattı. Müzezzinoğlu, "Çocukluğumdan itibaren doktor olmak istiyordum. 1982 senesinde Cerrahpaşa’yı bitirdim. 83 yılında ceketimi alıp Meriç Nehri'ni kaçarak geçtim. 1986 senesinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldum." diye konuştu. Gençlere tavsiyelerde de bulunan Müezzinoğlu, "Çocuklarımızda, gençlerimizde bulunması gereken üç şey vardır; özdeğer sahibi olmaları gerekir, öz saygıları olması gerekir, özgüvenleri olması gerekir. Tüm bunları çocuklarımıza, gençlerimize verebilirsek başarı zaten gelecektir. Anne baba olarak çocuklarımıza güvenmeliyiz. " ifadelerini kullandı. "Hekimlik para için yapılacak meslek değildir." diyen Sağlık Bakanı, "İnsanı sevmeniz gerekir. Sağlığın istismarına göz yumamayız ama her sorunu da kanunla çözemeyiz. Çözüm, sağlık okur yazarlığını topluma aktarmakta. Çocuklarımızın yüzde 90’ı bu dünyaya sağlıklı olarak geliyorlar. Önemli olan hastalanmadan, sağlığımızı koruyabilmeyi öğrenmektir." dedi.

Başakşehirlilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Müezzinoğlu, Başakşehir Şehir Hastanesi’nin 3 yıl içinde bölge sakinlerinin hizmetine açılacağı müjdesini verdi. Sağlık Bakanı, "Ülkemizin sağlık sorunlarını çözmek için reel gerçekler üzerinde yürüyoruz, bizim ülke olarak hastane yapma sorunumuz yok, yetişmiş eleman sorunumuz vardır." dedi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, gecenin anısına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na plaket takdim etti. Bakan Müezzinoğlu’na katılımı için teşekkür eden Başkan Uysal, Bahçeşehir’in hastane sorununa çözüm bulduklarını belirtti. Uysal, "Bahçeşehir'de belediyemize ait olan bir yeri özel hastaneye çevirdik. Yakında burada Medipol Üniversitemizin bir uygulama hastanesi faaliyete geçecek." diye konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×