Bakan Kılıç: Kiralık yurt için 325 başvuru aldık

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, YURTKUR için çıktıkları ilan sonrasında, Türkiye genelinde 325 kiralık yurt için başvuru aldıklarını söyledi.

Bakan Kılıç: Kiralık yurt için 325 başvuru aldık
07 Aralık 2013 Cumartesi 16:23

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, YURTKUR için çıktıkları ilan sonrasında, Türkiye genelinde 325 kiralık yurt için başvuru aldıklarını söyledi.

Yalova'nın Termal ilçesinde 530 yatak kapasiteli erkek öğrenci yurdunun açılışını gerçekleştiren Bakan Suat Kılıç burada yaptığı konuşmada; yeni açılan yurtla Yalova’daki yatak kapasitesini iki katına çıkardıklarını söyledi. Kılıç, “Türkiye genelinde 100 bin 250 toplam yatak kapasitesine ulaştık. Yeni yurtlar kiralıyoruz. 325 adette kiralama başvurusu aldık. Bunları en kısa sürede değerlendirip, sizlere yepyeni binalarda çok modern barınma kapasiteleri sunacağız. Bütün imkan ve gayretlerimiz, yüksek öğrenim gençliğini, geleceğe çok daha iyi hazırlamaktır. Spor tesislerimizi iki kurum arasında yapılan ortak protokol çerçevesinde; YURTKUR bünyesindeki gençlerimiz, Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki bütün spor tesislerinden ücretsiz faydalanacak. YURTKUR'un 1 yıllık bütçesi 6 milyar 192 milyon lira. 310 bin gencimiz, 310 bin yatağımız, burslarımız, her şeyle birlikte evvel Allah bu hizmetler canla başla devam ediyor.” dedi.
Konuşmaların ardından Termal Belediye Başkanı İsmail Atik tarafından Bakan Kılıç’a seramik tabak hediye edildi. Sonrasında ise yurdun açılış kurdelesini Bakan Kılıç, Yalova Valisi Esengül Civelek, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Kredi Yurtlar Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan ve iki öğrenci birlikte kesti.
Bakan Kılıç, buradaki açılışın ardından Çınarcık ilçesine geçerek yapımı devam eden 250 seyirci kapasiteli Çınarcık Spor Salonu'nda incelemelerde bulundu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×