Bakan İslam'dan şehit yakını ve gazilere müjde

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 6 bin şehit yakını ve gaziden 3 bininin bu ayın 22’sinde, diğer kalanın ise 2 ay içerisinde devlet kurumlarında istihdam edileceğini söyledi. Sakarya Valiliği’nin şehit aileleri ve gaziler...

Bakan İslam'dan şehit yakını ve gazilere müjde
15 Temmuz 2014 Salı 23:03

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, 6 bin şehit yakını ve gaziden 3 bininin bu ayın 22’sinde, diğer kalanın ise 2 ay içerisinde devlet kurumlarında istihdam edileceğini söyledi.

Sakarya Valiliği’nin şehit aileleri ve gaziler için Hanedan Tesisleri'nde düzenlediği iftar yemeğine katılan Bakan İslam, müjdeli haberi burada verdi. Sözlerine, “Hepinizin beklediği bir müjdeyi vermek istiyorum. Bunu kamuoyuna ilk defa açıklıyoruz. Kendi şehrimde açıklamak kısmet oldu bana.” diye başlayan İslam, şehit yakını ve gazilerden 3 binin ayın 22’sinde , diğer geriye kalanın ise 2 ay içerisinde devlet kurumlarında istihdam edileceğini kaydetti.

İLK KURA 22'SİNDE YAPILACAK

İstihdam Kanunu’nu çıkardıklarını hatırlatan İslam, bu kanunda şehit yakınlarına 2 gazilere de 1 devlette istihdam hakkı tanıdığını belirtti. Bununla ilgili istihdamın organize edilmesi görevinin de bakanlığına verildiğini dile getiren Bakan İslam, şunları kaydetti: “Biz, çalışmalarımızı tamamladık. İlk kuralarımızı da inşallah önümüzdeki hafta ayın 22’sinde Sayın Başbakanımızın da katılacağı bir iftar yemeğinde çekmiş olacağız. Yani tahminen şu anda bize müracaat eden 5-6 bin şehit yakını ve gazimiz var istihdam edilmek üzere. Tahminen bu rakamın yarıdan fazlasını ayın 22’sinde inşallah yerlerine yerleştirmiş olacağız. Bundan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sizi de sevindireceğini zannediyorum bu haberin. Sakarya’da da müracaatı kabul edilen çok sayıda şehit yakını ve gazimiz var ilk istihdam kurasına girecek olan.”

İstihdamın devamının geleceğini vurgulayan İslam, “Ama bunun devamı gelecek. Şu anda kuraya girmeye hak kazanan, başvurusu kabul edilmiş 5-6 bin kadar şehit yakını ve gazimiz var. Rakam her gün değişiyor, onun için böyle yuvarlak bir şey söylüyorum. Arkadaşlarımız şu anda bile çalışıyorlar bakanlıkta. Bunların 3 bin kadarı ayın 22’sinde istihdam edilmiş olacak. Ama ondan sonra çalışmalar devam edecek. Bizim tahminlerimize göre önümüzdeki 2 ay içerisinde tüm istihdam hareketini tamamlamış oluruz bu yıl için.” şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×