Bakan Işık: Türkiye NATO'nun esiri değildir

Türkiye'nin Rusya'dan alacağı S-400 füze savunma bataryaları konusunda batıdan gelen eleştirilere tepki gösteren Milli Savunma Bakanı Işık, Türkiye'nin NATO'ya üye olduğunu, onun esiri olmadığını söyledi.

Bakan Işık: Türkiye NATO'nun esiri değildir
18 Temmuz 2017 Salı 08:03

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Türkiye'nin NATO'nun çok önemli bir üyesi olduğunu ve bu ittifakta yer aldığını ancak NATO'nun esiri olmadığını" söyledi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin "Kıbrıs konusunda çözümden yana ama tavizden yana olmayan tavrını ortaya koyduğunu" belirterek, "Türkiye, bu konuda hiçbir zaman Kıbrıs Türk halkının ulusal çıkarlarından zerrece taviz vermeden yoluna devam edecektir." dedi.

Işık, TBMM Genel Kurulunda görüşülen, "BM Güvenlik Konseyinin UNIFIL'in görev süresinin uzatılması yönünde karar alması durumunda; hudut, şümul ve miktarı hükümetçe belirlenecek Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının 5 Eylül 2017 tarihinden itibaren 31 Ekim 2018 tarihine kadar UNIFIL Deniz Görev Gücüne iştirak etmesine ilişkin Başbakanlık Tezkeresi" üzerinde hükümet adına konuştu.

Rusya'dan alınan savunma sistemi S-400 konusuna da değinen Işık, "Türkiye'nin NATO'nun çok önemli bir üyesi olduğunu" ve "bu ittifakta yer aldığını" ancak "NATO'nun esiri olmadığını" savundu.


Etiketler; #türkiye #nato

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
hasan - 11 ay önce
batı ne hakla eleştiri yapıyorki kendi teknoloji verdimi hayır o zaman gitsinler cehenneme