Bakan Işık: Bu kadar hassas bir iktidara operasyon, gözü dönmüşlüğün göstergesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Kim ki tüyü bitmemiş yetimin malına uzanmaya kalkarsa o eller kırılsın.

Bakan Işık: Bu kadar hassas bir iktidara operasyon, gözü dönmüşlüğün göstergesi
18 Ocak 2014 Cumartesi 19:13

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Kim ki tüyü bitmemiş yetimin malına uzanmaya kalkarsa o eller kırılsın. O kişinin burnundan fitil fitil gelsin. Bu kadar hassas bir iktidara bir yolsuzluk operasyonu yapmak, gözü dönmüşlüğün bir göstergesi olabilir." dedi.

    Tüm Sanayici ve İşadamları Kocaeli Şubesi 3. Olağan Kongresi'nde konuşan Işık, yolsuzluk operasyonlarına değindi. Operasyonu eleştiren Işık, "Öyle bir perdelediler ki sanki Türkiye'de çok büyük yolsuzluklar varmış ve yapılan operasyonda bu yolsuzlukları ortaya çıkarma operasyonuymuş gibi sundular. Birileri hala, ısrarla ve inatla da böyle sunmaya devam ediyorlar." ifadelerini kullandı.

    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yolsuzlukla ilgili sözlerini hatırlatan Işık, şunları kaydetti: "Sayın Başbakanımız dün bir defa daha üzerine basa basa söyledi. Ben AK Parti kurulduğu günden beri siyasetin içinde olan bir kardeşinizim. Şu salonda da onlarca toplantı yaptık. Her toplantımızda Başbakanımızın vurguladığı, 'Kendi öz evladın dahi olsa yolsuzluk yapanı bir dakika orada tutmam' demişti. Bizde onlarca toplantıda hep aynı vurguyu yaptık. Kim ki tüyü bitmemiş yetimin malına uzanmaya kalkarsa o eller kırılsın. O kişinin burnundan fitil fitil gelsin. Bu kadar hassas bir iktidara bir yolsuzluk operasyonu yapmak, gözü dönmüşlüğün bir göstergesi olabilir. Biz hatta bu kürsüden kurucu İl Başkanımız Bülent Bey, daha sonra İbrahim Bey, bizzat kendim, benden sonra Zeki Bey, Mahmut Bey her zaman vurguladığımız şey, bal tutan parmağını yalar anlayışını bile reddediyoruz bırakın yolsuzluk yapmayı. Bal tutan parmağını yalar anlayışını dahi reddediyoruz. Bize verilen emaneti en güzel şekilde iade edene kadar korumak bizim boynumuzun borcudur. İçimizde hata yapan çıkabilir mi? Elbette çıkabilir. Bugüne kadar çıkmamış mıdır? Elbette çıkmıştır. Bu bünye bunları içinde tutmaz. Eğer tutsaydı, AK Parti iktidarı eğer yolsuzluklara göz yumsaydı, yolsuzluk batağına batsaydı, ne ben sizin bakanınız olarak burada hitap etme imkanım olurdu ne de böyle toplantıyı burada yapma imkanımız olurdu."

    Bakan Işık, yolsuzluk operasyonlarının siyasete dizayn verme girişimi olduğunu dile getirdi. Işık, konuşmasında, sektöre verilen desteklerden bahsetti. Program sonunda Işık'a plaket takdim edildi. CİHAN

Bakan Işık: Bu kadar hassas bir iktidara operasyon, gözü dönmüşlüğün göstergesi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×