Bakan Güllüce: 15 güne kalmaz Fikirtepe’ye gidip kazmayı vuracağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’la görüşmesi sonrası Fikirtepe’deki Kentsel Dönüşümle ile ilgili bilgiler verdi.

Bakan Güllüce: 15 güne kalmaz Fikirtepe’ye gidip kazmayı vuracağız
26 Ocak 2014 Pazar 12:38

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’la görüşmesi sonrası Fikirtepe’deki Kentsel Dönüşümle ile ilgili bilgiler verdi. Güllüce, ”Müjdeler olsun. 15 güne kadar kalmaz, Fikirtepe'ye gidip kazmayı vuracağız. Müteahhitlerimiz göreve ve işe başlayacaklar. Allah herkese hayırlı etsin." dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane’deki makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrasında açıklama yapan Güllüce, Fikirtepe’deki Kentsel Dönüşümle ilgili sorunların çözüme ulaştığı belirtti. Güllüce, ”Müjdeler olsun. 15 güne kadar kalmaz, Fikirtepe'ye gidip kazmayı vuracağız. Müteahhitlerimiz göreve ve işe başlayacaklar. Allah herkese hayırlı etsin. Birkaç güne kadar Büyükşehir Belediyesi ruhsat için avam proje almaya başlayacak. Bir hafta sonra da bizden ruhsatı alırlar. Takriben 15-20 gün içerisinde biz orada kazmayı vururuz. Salı günü yani 48 saat sonra bununla ilgili dosyayı imzalamış olacağım. Başkanımıza güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye'nin her tarafıyla ilgili çalışacağız. Çok güzel şeyler yapılacak ve Türkiye iyi yerlere gelecek." ifadelerini kullandı.

Polenezköy’deki imar ilgili soruyu, Polenezköylülerin itirazlarının olduğunu ve bunlarında incelendiğini söyleyen Bakan Güllüce, ”Kamuoyundan aldığımız bilgiler ve orada yaşayan insanlardan aldığımız bilgiler ışığında çevrecilerle de görüşerek, milletimiz için en doğru kararı vermeye çalışacağız. Bu konuyu güzel şekilde halletmeye çalışacağız." şeklinde cevapladı.

Ziyaretle ilgili de bilgi veren Güllüce, Genel Merkez tarafından yeniden aday gösterilen Kadir Topbaş’a hem geçmiş hizmetlerinden dolayı bir teşekkür etmek için hem de yeni adaylığından dolayı kendisini tebrik etmek için geldiğini söyledi. Güllüce, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türkiye'nin beşte birinden büyük. Birlikte ‘nasıl yönetişim yaparız’ diye konuştuk. Belediyelerin en fazla ilgilendiği ve alakalı olduğu ilişkili olduğu bakanlık bizim bakanlığımız. O yüzden sayın başkanla ilişki kurmak durumundayız. Türkiye'deki belediyeleri birlikte tartışıp görüşmeliyiz. Bunları görüştük.” dedi.

Görüşme ile ilgili konuşan Kadir Topbaş ise, ”Çiçeği burnunda bakanımıza bakanlığı hayırlı olsun. Kendisi aynı zamanda mesai arkadaşımız, beraber İstanbul’a hizmet vermiştik. Şu anda Türkiye’nin en önemli icra bakanlığının başında. Sayın Bakan bize bir nezaket ziyaretinde bulundu, ilk defa bir belediyeyi ziyaret ediyor. Bundan dolayı da kendisine teşekkür ediyorum.” diye konuştu. CİHAN

Bakan Güllüce: 15 güne kalmaz Fikirtepe’ye gidip kazmayı vuracağız


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×