Bakan Elvan Yalova'da

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti'nin düzenlediği bir takım ziyaret ve programlar için Yalova'ya geldi. Elvan, AK Parti Merkez İlçe Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenledi.Ege Denizi'nde Cumartesi günü...

Bakan Elvan Yalova'da
26 Mayıs 2014 Pazartesi 17:13

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti'nin düzenlediği bir takım ziyaret ve programlar için Yalova'ya geldi. Elvan, AK Parti Merkez İlçe Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenledi.

Ege Denizi'nde Cumartesi günü meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki deprem sonrasında cep telefonlarında iletişimin kesilmesiyle ilgili basın mensuplarının sorularını cevaplayan Elvan, "İletişim altyapısı itibarıyla biz şu anda Avrupa'nın en iyi ülkelerinden biriyiz. Elbette bu tür gerçekten istenmeyen, bizi üzen hadiseler söz konusu olduğunda bazen sıkıntı yaşanıyor. Soma'daki maden kazasında da böyle bir sıkıntı yaşadık ama biz hemen firmaların mobil araçlarını sevk ettik bölgeye. Bu mobil araçlar ihtiyacı giderdi. Bu tür durumlarda sizlerden tek talebimiz, böyle bir aksaklık olması halinde derhal ya bakanlığımızı ya da ilgili operatörü uyarmanız halinde çok kısa sürede mobil cihazlarımızı devreye sokabiliriz. Şu anda elimde bilgi olmadığı için bir şey ifade edemiyorum. Deprem sonrası ilgili operatörlerin mobil araçlarını gönderip göndermediklerini de bilemiyorum ama iletişim altyapısı itibarıyla çok güçlüyüz. Bakınız geniş bant abone sayımız 33-34 milyon. Almanya'daki geniş bant abone sayısı kaç biliyor musunuz? 25 milyon. Dolayısıyla biz internet alanında, mobil telefon alanında gerçekten ciddi ilerlemeler kat ettik. Bundan sonra da yoğun bir şekilde altyapı çalışmalarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz." dedi.

Bakan Elvan, gazetecilerin sorularını yanıtladıktan sonra şehir merkezindeki esnafları ziyaret etti. Elvan, Yalova Merkez Su Ürünleri Kooperatifi'ne giderek balıkçıların sorunlarını dinledi.

CİHAN

Bakan Elvan Yalova'da


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×