Bakan Eker: AK Parti'ye karşı rüya görenler var, millete gerçekleri anlatacağız

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, hükümetlerine karşı bir engelleme kampanyası başlatıldığını iddia etti.

Bakan Eker: AK Parti'ye karşı rüya görenler var, millete gerçekleri anlatacağız
18 Ocak 2014 Cumartesi 18:28

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, hükümetlerine karşı bir engelleme kampanyası başlatıldığını iddia etti. Eker, "Bir seçim arifesindeyiz. Bu süreçte, AK Parti'ye zarar verebilir miyiz? oylarını düşürebilir miyiz? Cumhurbaşkanı seçimlerini etkileyebilir miyiz? rüyasını görenler var. Bunlara karşı biz dirayetle vatandaşlarımıza tüm gerçekleri ayrıntılı bir şekilde anlatacağız." dedi.

    Bir dizi etkinliğe katılmak üzere geldiği Bursa’da AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Bakan Mehdi Eker, Türkiye'nin cumhuriyet tarihinde biriken temel meselelerle ilgili önemli mesafeleri kat ettiğini vurguladı. Bakan Eker, "Türkiye'nin 2002 yılında 3 sahada problemi vardı. Yoksulluk ve ekonomik problemleri vardı. İnanç ve fikir özgürlüğü ile sıkıntılar vardı. Bir de Türkiye'nin kanayan yarası terör vardı. Terör meselesini çözme konusunda geliştirilen çözüm süreci, sadece Türkiye Cumhuriyeti'nin ve onun vatandaşlarını değil, aslında tüm Orta Doğu'yu ilgilendiren meselenin çözümü konusunda bir adım. Birilerini rahatsız eden de bu. Türkiye'nin en temel meseleleri, kan dökmeden uzlaşarak sorunların konuşmak suretiyle çözülebildiği ortamı oluşturmak, meseleyi çözmek, büyük bir mesajdır. Bu Orta Doğu'daki ve tüm dünyaya bir mesajdır. Bundan rahatsız olanlar oldu." şeklinde konuştu.

    Türkiye'nin büyümesinin ulusal ve küresel bazı güçleri rahatsız ettiğini aktaran Eker, şöyle konuştu: "En başından itibaren halka dayanan, gerçekte Türkiye'de doğrudan vatandaşın duasıyla ayakta duran, emaneti başının üstünde taşıyan bir zihniyetin hakim olması rahatsızlık uyandırdı. En baştan itibaren birtakım tuzaklar, saldırılar ve birtakım çeteler, birtakım darbe planları, kapatma davaları, birçok engelle biz karşı karşıya kaldık ama hepsi ile Allah'ın izniyle, milletimizin sevgisiyle biz Türkiye'yi büyütmeyi istedik. Türkiye'yi daha büyük bir ülke haline gelmesi, hoşgörünün hakim kılınması yönünde ciddi mesafeler kat ettik. Bundan sonra milletin desteğini ve duasını aldığımız sürece Allah'ın izniyle bu uğurda bu engelleme çabalarına, tezgahlara, ulusal küresel partnerlerin işbirliği ile kurulan tuzaklara rağmen yolumuza devam edeceğiz."

    Partililerden vatandaşlara hakikatleri anlatmalarını isteyen Eker, sözlerini şöyle tamamladı: "Başbakanımızın kutlu yürüyüşü, medeniyet yürüyüşüdür. Burada biz ‘Durmak yok, yola devam' diyoruz. Türkiye, bu tür tuzaklardan ve tezgahlardan etkilendiğinde çok acılar çekti, ızdıraplar yaşadı. 28 Şubat süreci Türkiye'ye istikrarsızlığı ve beraberindeki yolsuzlukları, yoksullukları getirdiyse her istikrarsızlaştırma çabasının altında bu hedefi mutlaka görmek lazım."

    Bakanı Mehmet Mehdi Eker ardından tarım alanında Bursa’ya verilen desteklerden söz etti. Ardından basına kapalı bölümde ise partilerin sorularını yanıtlayan Bakanı Mehmet Mehdi Eker, daha sonda Çelik Palas Otel'de sektör temsilcileriyle bir toplantı yaptı. CİHAN

Bakan Eker: AK Parti'ye karşı rüya görenler var, millete gerçekleri anlatacağız


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×