Bakan Çelik: CHP'yi CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kapatacak

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, CHP'nin kapatılacağı iddialarıyla ilgili, 'CHP'yi paralel çeteyle işbirliğine giren CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kapatacak' dedi.

Bakan Çelik: CHP'yi CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Kapatacak
14 Mart 2015 Cumartesi 20:53

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, CHP'nin kapatılacağı iddialarıyla ilgili izahatlarda bulundu. CHP önderi CHP umumi başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Çelik, 'CHP'yi enlem çeteyle işbirliğine giren CHP umumi başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kapatacak' dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Adana'nın merkez Yüreğir İlçesi'ndeki Yüreğir Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'AK Parti Mahalle Başkanları Eğitim Toplantısı'na katıldı. Toplantının yapıldığı merkezin önünde Adana Valisi Mustafa Büyük ve partililer nedeni ile karşılanan Ömer Çelik, burada bir konuşma yaptı. Türkiye'nin yakınlarındaki devletlerin istikrar aradığını ifade eden Çelik, 'Ne mesut bize ki sandığa ve demokrasiye sahibiz. Sandık yoluyla yöneticilerimizi seçmemiz bizim için en iri nimettir' diye konuştu.


'MÜZE GİBİ DURMALI'

CHP'yi katı sözlerle eleştiren Bakan Çelik, şöyle devam etti:

'Kendi partilerinin kapatılmak istendiği biçiminde olmayan bir mevzu üstünden olmayan propaganda yapmaya çalışıyorlar. CHP, 12 Eylül darbesi kapattığı durumda henüz o rejimle ve darbeyle hesaplaşma cesareti gösterememiş partidir. Şimdi çıkmış AK Parti'nin CHP'yi kapatmak istediğini söylüyorlar. Biz kategorik şekilde parti kapatılmasına karşıyız. Avrupa sistemi arasında de sırf teröre destek verici partiler için düzenlemeler bulunmaktadır kapatmayla ilgili. Bunun dışında siyasal parti kapama devri sona erdi.

CHP'yi kim, niye kapamak istesin? Tam aksine CHP hiç bir biçimde kapatılmamalı. Ama nedeni ve gerekliliği siyaseten fazla fazla gerek bulunduğu için değil. CHP, bir siyasal müze benzeri korunmalı. Bu ülkeye ne çeşit kötülükler yapmışlar, demokrasiyi nasıl sakatlamışlar, geçmişte darbelerle nasıl işbirliği yapmışlar, yararına bulunan her düzenlemeye nasıl karşı çıkmışlar. Şimdi nasıl enlem çeteyle işbirliği yapıyorlar, bunların milletin kafasında yer edinmesi için, korunması için müze şekilde halkın ziyaretine açık tutulması lazım. Biz 2 nedenle karşıyız CHP'nin kapatılmasına. Birincisi siyasal ahlak ve prensipler gereği bütün parti kapamalara karşı olduğumuz için. ikincisi kolay bir faydamız mevcut CHP benzeri bir demokrasi düşmanı partinin varlığı devam etsin ki, AK Parti'nin değeri anlaşılsın.

'KILIÇDAROĞLU KAPATACAK'

Bu partiyi bir tanesi kapatacak. Paralel yapıyla işbirliğine girdiği için CHP umumi başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kapatacak. Bu gidişle Kılıçdaroğlu kendi kendine bu partinin kapısına kilit vuracak. Müze benzeri durması lazım. Bu millete yapılan kötülüklerin müzesi şekilde kalması lazım.'

Kaynak: HABERLER.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×