Bakan Bozdağ: İsrail'e destek olanlar İsrail'in zulmüne ortaktır

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İsrail'in Gazze saldırısı hakkında "İsrail’e destek olanlar, onun yaptıklarını alkışlayanlar, İsrail’in bu zulmünü durdurma kudretine sahip olup da kullanmayanlar da İsrail’in zulmüne ortaktır. Bundan hiç...

Bakan Bozdağ: İsrail'e destek olanlar İsrail'in zulmüne ortaktır
19 Temmuz 2014 Cumartesi 01:38

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İsrail'in Gazze saldırısı hakkında "İsrail’e destek olanlar, onun yaptıklarını alkışlayanlar, İsrail’in bu zulmünü durdurma kudretine sahip olup da kullanmayanlar da İsrail’in zulmüne ortaktır. Bundan hiç şüphemiz yoktur." dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ, Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde Yozgat Valiliği ve Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Bozok Bereket Kervanı iftarına katıldı. Bozdağ, burada yaptığı konuşmada yüzlerce masum insanın öldürüldüğü İsrail’in Gazze saldırısına değindi.

Türkiye'de insanların huzur içerisinde, barış içerisinde, kardeşlik iklimi içerisinde Ramazan ayını yaşadığını söyleyen Bozdağ, "Ama maalesef dünyanın her yerinde aynı huzur yok. İşte Irak'ta, Suriye'de olanlar ve son günlerde İsrail'in Gazze'de, Batı Şeria'da yaptığı zulümler. Maalesef bizim burada huzur içerisinde iftar yapmamızı da engellemiştir. Herkesin huzuru kaçmıştır. İsrail, Gazze'de sadece masum çocukları, insanları, kadınları, yaşlıları, çaresizleri öldürmüyor. Aynı zamanda insanlığı öldürüyor. Aynı zamanda vicdanı öldürüyor. Ama maalesef gökten İsrail ölüm yağdırırken, zulüm yağdırırken uluslararası toplum ve dünyanın pek çok ülkesi bunu canlı yayında seyretmektedir." dedi.

Bazı ülkelerin, İsrail hükümetinin yaptıklarını desteklediğini ifade eden Adalet Bakanı Bozdağ, "İsrail, sahilde oynayan çocukların üzerine bomba yağdırarak yapılan bu zulmün neresi meşru müdafaa? Herkes görüyor. Koşan çocuk, elinde silah yok. Meşru müdafaanın şartlarını herkes bilir. Uluslararası toplum da bilir. Ama maalesef meşru müdafaanın şartlarını bilenler burada bir meşru müdafaa değil, burada bir katliam, burada bir saldırı, burada bir vahşet, burada bir zulüm olduğunu görmek istemiyorlar. Ama ben biliyorum ki bunu görmek istemeyenler de yapılanın zulüm olduğunu, vahşet olduğunu biliyorlar. İsrail, yapılan zulüm sonucu hayatını kaybedenlerin ölmelerinden, öldürmelerinden dolayı birinci derecede sorumludur. Ama İsrail’e destek olanlar, onun yaptıklarını alkışlayanlar, İsrail’in bu zulmünü durdurma kudretine sahip olup da kullanmayanlar da İsrail’in zulmüne ortaktır. Bundan hiç şüphemiz yoktur." diye konuştu.

Bakan Bekir Bozdağ, Türkiye'nin her zaman olduğu gibi Gazze'de yaşananlar konusunda da hakkın sesi olmaya, zalime karşı durmaya, mazlumun yanında saf tutmaya devam edeceğini söyledi. "Bütün dünyaya sesleniyorum. İsrail'in attığı bombalarla hayatını kaybeden çocuklar, kadınlar, masum insanlar Gazze'nin Müslümanları değil de Hıristiyan olsaydı, Yahudi olsaydı veya başka bir dine mensup olsaydı, gökten tonlarca ölüm yağdırsaydı, bir ülke, uluslararası toplum sessiz kalır mıydı?" diye soran Adalet Bakanı, "Oradan çıkıp Merkel 'bu meşru müdafaadır' diye bir açıklama yapar mıydı? 'Nerede insanlık' diye sorardı. Ben de buradan soruyorum Birleşmiş Milletlere, Uluslararası topluma; sizin insanlık anlayışınız ölenlerin rengine, ölenlerin dinine, ölenleri diline göre değişiyor mu, ölen Müslüman olunca insanlık ortandan kayboluyor mu? Neden Birleşmiş Milletler, Birleşmiş Milletler Konseyi yapılan bu zulüm karşısında sesini yükseltemiyor, neden dur demiyor? Nerede bu Birleşmiş Milletler, nerede Birleşmiş Güvenlik Konseyi? Maalesef yine ortada yoklar." ifadelerini kullandı. CİHAN

Bakan Bozdağ: İsrail'e destek olanlar İsrail'in zulmüne ortaktır


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×