Bakan Ala, yeni atanan emniyet müdürleri ile toplantı yaptı

İçişleri Bakanı Efkan Ala, yeni atanan 27 İl Emniyet Müdürü ile toplantı yaptıBakan Ala, 27 il emniyet müdürlerinin katıldığı toplantıda, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine dikkat çekti.

Bakan Ala, yeni atanan emniyet müdürleri ile toplantı yaptı
14 Şubat 2014 Cuma 23:33

İçişleri Bakanı Efkan Ala, yeni atanan 27 İl Emniyet Müdürü ile toplantı yaptı

Bakan Ala, 27 il emniyet müdürlerinin katıldığı toplantıda, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine dikkat çekti. "Seçimlerde serbest iradenin tecellisi için her türlü tedbiri alın. Bütün siyasi partilerin güvenli bir ortamda propaganda yapabilmesini sağlayın. Halkın iradesi özgür ve tam manasıyla tecelli etmelidir. Hükümet ve Bakanlık olarak bu konuda çok hassasız.” dedi.

İl Emniyet Müdürlerine, seçim bürolarının her türlü güvenliğinin en üst düzeyde sağlanmasını isteyen Bakan Ala, ayrıca tüm siyasi partilerin güvenlik taleplerinin hassasiyetle yerine getirilmesini istedi.

Bakan Ala, Emniyet Müdürlerine; “İnisiyatif alın, kararlı olun, yetkilerinizi kullanın, denetim görevinizi yapın, vatandaşlarımızın sizlerden emin olmasını, vatandaşların temel hak ve özgürlüklerini rahatça ve güvenlik içinde kullanmasını sağlayın” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×