Bakan Ala: Şeytan taşlamakla uğraşıyoruz

İçişleri Bakanı Efkan Ala, memleketi Erzurum’da açlıktan yakınan vatandaşa, "Şeytan taşlamakla uğraşıyoruz.

Bakan Ala: Şeytan taşlamakla uğraşıyoruz
16 Şubat 2014 Pazar 17:33

İçişleri Bakanı Efkan Ala, memleketi Erzurum’da açlıktan yakınan vatandaşa, "Şeytan taşlamakla uğraşıyoruz." dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak’la Hınıs ve Karayazı ilçelerini ziyaret etti. Esnaf ziyareti gerçekleştiren Bakan Ala, Hınıs’ta bir pastahaneye girerek vatandaşlarla sohbet etmek istedi. Bir okulda 800 Türk Lirası ile çalıştığını ve 4 nüfusa bakamadığı için karnını göstererek aç olduğunu belirten Hikmet Çerçi, "Aç geçinemiyoruz. 4 çocuğa bakıyorum. 'Çocuk yap' diyorlar. Nasıl geçineceğiz 800 lirayla? Açız.” şeklinde konuştu.

Bakan Ala, açlıktan yakınan vatandaşa, iş ve ekonomik olanakları genişletmek için uğraştıklarını ifade etti. Ala, şöyle devam etti: ”Biz istiyoruz ki ekonomimizi büyütelim. Büyütürken de siyaseten ve ekonomi büyüsün derken Ankaralarda orada neler oluyor sen de biliyorsun. Bak biz sizin problemlerinizle bir yere getirelim diyoruz. Bir de şeytan taşlamakla uğraşıyoruz. Bir sürü efendim önümüze engeller konuluyor, şey oluyor. Şimdi diyorsun ki nasıl oy vereyim. Oy vermezsen zayıflatırsın bak. Ben senin durumunu daha güzelleştirmek, iyileştirmek için geliyorum, gelmeye çalışıyorum.”

Bakan Ala, daha sonra BDP seçim bürosunun önünden geçerken partilileri selamladı. Partililer, Bakan Ala’yı zafer işareti ile karşılayıp uğurladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×