Bahoz Erdal (Fehman Hüseyin) öldürüldü

Terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından “Bahoz Erdal“ kod adlı Fehman Hüseyin, Suriye'de öldürüldü.

Bahoz Erdal (Fehman Hüseyin) öldürüldü
09 Temmuz 2016 Cumartesi 18:48

Anadolu Ajansı abonelerine son dakika haberi olarak geçtiği haberinde, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından “Bahoz Erdal“ kod adlı Fehman Hüseyin'in Suriye'de öldürüldüğünü duyurdu. 

Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından Fehman Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğünü açıkladı.

Hasekavi, terör örgütü PKK'nın üst düzey sorumlularından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin'in dün akşam 20.30'da Himo beldesinden Kamışlı'ya giderken hedef alındığını söyledi.
Fehman Hüseyin ile aralarında korumalarının da olduğu araçtaki en az 8 kişinin öldüğünü belirten Hasekavi, Suriye ve Türkiye halkına "müjde" olarak nitelendirdiği bu operasyonun uzun süren takip sonrası gerçekleştiğini ifade etti.

Hasekavi, PKK terör örgütünün Suriye topraklarında işgalci olduğunu bildirerek, "Beşşar Esed rejiminin en büyük destekçilerinden biri olan PKK'nın bu üst düzey yöneticisine dönük gerçekleşen operasyonu Suriye şehitlerine, gazilerine ve Suriye zindanlarında işkence gören şerefli Suriye halkına armağan ediyoruz." dedi.

Fehman Hüseyin, PKK'nın Suriye kökenli üst düzey isimlerinden biri olarak biliniyor. Dağlıca ve Aktütün'deki birçok karakol saldırısından sorumlu tutulan Hüseyin, örgütün en çok aranan birkaç isminden biri. 

BAHOZ ERDAL KİMDİR ? 

Bahoz Erdal veya Dr. Bahoz Erdal kod ismiyle bilinen Suriye kökenli Fehman Hüseyin 1969 yılında dünyaya geldi. PKK'nın üst düzey isimlerinden biri olan Suriyeli Erdal, Şam'da tıp eğitimi almıştı.

Abdullah Öcalan'ın yakalanmasının ardından Murat Karayılan ve Cemil Bayık'la birlikte örgüt yapılanmalarının kontrolünü ele geçirdi.004 ve 2009 yılları arasında örgütün askeri kanadı olan Halk Savunma Güçleri'nin sorumluluğunu yaptı.

Ankara ve İstanbul'daki kanlı saldırıların üstlenen TAK isimli örgütü kurduğu bu yolla örgütün kirli işlerini bu örgüte yaptırdığı belirtiliyor.

Erdal, PKK'nın Dağlıca, Aktütün ve Çukurca'da birçok askerin ölümüne neden olan saldırılardan sorumlu tutuluyor. 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
- 2 yıl önce
itin biri daha gebermiş elinize sağlık