Bahçeli: İstanbul'da 25 siyasi parti yok sayamazsınız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bazı kamu araştırma kuruluşları ve köşe yazarlarının İstanbul’u yerel seçimlerde sadece AK Parti ya da CHP’nin alacağını söylemesini eleştirdi.

Bahçeli: İstanbul'da 25 siyasi parti yok sayamazsınız
19 Ocak 2014 Pazar 14:53

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bazı kamu araştırma kuruluşları ve köşe yazarlarının İstanbul’u yerel seçimlerde sadece AK Parti ya da CHP’nin alacağını söylemesini eleştirdi. Bahçeli, “Sanki İstanbul’da 25 siyasi parti yok. AK Parti mutlak galibidir diyerek varolan milleti, varolan onun inançlarını yok farz ederek ille de AKP demektedirler.” dedi.

Bahçeli, Küçükçekmece Seçim Koordinasyon Merkezi Açılışı’na katıldı.

Açılışta konuşan Bahçeli, “Bazı kamu araştırma kuruluşları, bazı siyasi partinin medya yandaşları, bazı köşe yazarları sanki İstanbul’da 25 siyasi parti yok, İstanbul tahterevalli gibi ya CHP’nin ya da AKP’nin olur diyerek bu seçimler AKP ile CHP arasında geçecektir ama AKP iktidarda da olması sebebiyle yine seçimin mutlak sahibidir. Mutlak galibidir diyerek var olan milleti, var olan onun inançlarını yok farz ederek ille de AKP demektedirler. Şu seçim bürosunun açılışında ne AKP ne CHP ille de MHP diyor. Onun için ille de MHP diyorsak işte o Muharrem Yıldız’dır. İlle de MHP diyorsak büyükşehir kiminle, Rasim Acar Bey ile.” ifadelerini kullandı.

30 Mart’ta yapılacak olan seçimlere değinen Bahçeli, “30 Mart seçimleri milletimizin geleceği ve bugünü için tarihi bir önem taşımaktadır. Çürümüş, çökmüş, yolsuzluk ve rüşvete batırılmış, ne dediği anlaşılan, herkese hakaret eden, başbakan olmaktan sıyrılmış baş kesen olmaya heveslenmiş bir iktidarın sonunun başlangıcıdır. Onun için bütün siyasi partilerimiz bu seçimlere önem vermektedir. Bu seçimler AK Parti’nin 11 yıllık dönem içerisinde milletimizin açlığa, ahlaksızlığa ve adaletsizliğe ve milletimiz yoksulluk, rüşvet ve iltimasa batırılmış, bölünmenin eşiğine getirilmiş, kutuplaşmaya, kaosa sürüklenmiş bir ülke görünümündedir. Bu gün ki iktidar çevre ülkelerle dost olmak yerine hasım olmuş, Türkiye’nin belli bir bölümünü tamamen demokratik çözüm zırvasıyla bir etnik unsura vermeye kabullenmiş bir ülke görünümündedir.” şeklinde konuştu.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×