Bahçeli: Halkı tahrik etme Recep Tayyip Erdoğan

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim mitingleri kapsamında geldiği baba ocağı Osmaniye’de vatandaşlara seslendi.

Bahçeli: Halkı tahrik etme Recep Tayyip Erdoğan
25 Mart 2014 Salı 23:58

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, seçim mitingleri kapsamında geldiği baba ocağı Osmaniye’de vatandaşlara seslendi. Başbakan Erdoğan'ı yolsuzluklar üzerinden eleştiren Bahçeli, "Benim dediğim olur, ben yasaklarım, ben asarım, ben keserimle bir yere varılmaz. Halkı tahrik etme Sayın Recep Tayyip Erdoğan." dedi.

MHP Osmaniye İl Teşkilatı tarafından seçim bürosu önünde düzenlenen mitingde partililere seslenen MHP lideri Devlet Bahçeli, 30 Mart seçimlerinde vatandaşları, hükümeti oylarıyla uyarmaya davet etti.

AK Parti hükümetinin 11 yıldır ülkeyi çok kötü yönettiğini ve Başbakan Erdoğan’ın, yolsuzlukların üstünü örtmeye çalıştığını belirterek, “17 Aralık’ta bir savcının 1,5 yıldan bu yana izlemiş olduğu bir sorgulamanın sonucunda kolluk kuvvetleri bazı evlere baskınlar yapmış ve 41 kişiyi tutuklamıştır. Bu 41 kişi kamu ihalesine fitne karıştırmak, imar yolsuzluğu, 4 bakan ve çocuklarının karıştığı yolsuzluk ve rüşvet olayları, İran’dan gelen 29 yaşındaki bir şarlatanın altın kaçakçılığı ve kara para aklamaları... Bu gibi olaylar her iktidar döneminde büyük küçük olmuştur ama bu kadar hacimlisi ilk defa olmaktadır. Ama bu kadar hacimlinin üzerindeki sorgulamanın bu iktidar tarafından üstü örtülmek istenmektedir.” dedi.

Bahçeli, “Sayın Başbakan, sizin birinci göreviniz yolsuzluk ve rüşvetin kökünü kazımak için gerekli tedbiri almaktır. Ama siz bunu yapacağınız yerde 'komplo' diyorsunuz, 'Montaj' diyorsunuz, 'bana yargı darbesi yapıyorlar' diyorsunuz. Bunu yapanlara alçak, haşhaşı, hain diyorsunuz. 'Paralel devlet' diye uydurma bir uygulamayı ortaya koyuyorsunuz. Bu millet tek devlet, tek millettir. Bunu başka amaçla yorumlayamazsınız. 99 günden bugüne Türkiye'de bir çıkmaza girilmiştir. Bu çıkmazın aşılması lazımdır. Ama Sayın Başbakan buna yanaşmıyor, bir türlü yolsuzluk ve rüşvet üzerinde durmuyor. Bugün bunları iftira olarak kabul edenler olabilir, yanlış olduğunu düşünenler olabilir ama bunun üzerine gidilmediği takdirde bu bir kanser gibidir. Vücudu kısa sürede sarar. Toplumsal huzursuzluğun kaynağı, yolsuzluk ve rüşvettir. Yolsuzluk ve rüşvet toplumu çürütür Türkiye Cumhuriyeti devletini çökertir. Bunu anlamak için özel bir araştırmaya gerek yok.” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın diktatörlüğe doğru bir gidişi olduğunu belirten Bahçeli, “Benim dediğim olur, ben yasaklarım, ben asarım, ben keserimle bir yere varılmaz. Halkı tahrik etme Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Halka baskı yapılmaz, halkla inatlaşılmaz. Bugün elinde hükümet gücü vardır, savcını, polisini zavallı bir insanın evine baskıya gönderebilirsin, iki tane evladımızın hayatını kaybetmesine sebep olabilirsin ama bunlardan kendine bir güç çıkartma. Akılsız güç tehlike yaratır. O sebepten dolayı bunu önlemek lazım. Öncelikle siyasi parti açısından iktidara destek veren kardeşlerime sesleniyorum; uyarınız partinizi, uyarınız Başbakanınızı, her dediğini doğru kabul ederek Türkiye'yi tahrike alet olmayınız. Yarın toplumsal hareket başlar, ayran kabarırsa Recep Tayyip Erdoğan'dan eser kalmaz. Arasanız bulmazsınız ama kardeş kardeşe kavgaya girmenin sonucu çok ağır olur.” ifadelerini kullandı. CİHAN

Bahçeli: Halkı tahrik etme Recep Tayyip Erdoğan


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×