Bahçeli: Adalet ve Kalkınma Partisi'nin siyasi ömrü tükenmek üzere

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "halkın Adalet ve Kalkınma Partisi'nden memnun olmadığını, AK Parti'nin siyasi ömrünün tükenmek üzere olduğunu" söyledi.

Bahçeli: Adalet ve Kalkınma Partisi'nin siyasi ömrü tükenmek üzere
27 Şubat 2014 Perşembe 03:18

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "halkın Adalet ve Kalkınma Partisi'nden memnun olmadığını, AK Parti'nin siyasi ömrünün tükenmek üzere olduğunu" söyledi.

Bahçeli, 30 Mart yerel seçimleri kapsamında Yozgat ve ilçelerinde partisi tarafından düzenlenen mini mitinglerde konuştu. Bahçeli, Boğazlıyan'daki konuşmasında, "Milli Görüş'ten geldiklerini söyleyenler çok kısa bir süre içerisinde nereden etkilenmişler ise Milli Görüş'ten gömleğini çıkarttıklarını mı ifade etmişler, çıplak dolaşacak halleri de yok, bir gömlek giymeleri gerekiyordu, onlara bir gömlek giydirdiler, arkasında Amerika Birleşik Devletleri, önünde Avrupa Birliği yazıyor. Sonunda muhafazakar demokratız diye bir tanım yaptılar, ne kadar değer varsa hepsini istismar ettiler" dedi.

"TÜRKİYE BÜTÜN KOMŞULARI İLE İLŞKİLERİNİ BOZDU"

Türkiye’nin bütün komşuları ile ilişkilerini bozduğunu savunan Bahçeli, "Bu süreçte PKK cesaretlendirildi. Oslo’da başlayan müzakere süreciyle demokratik açılım zırvasıyla Türkiye bölünmenin eşiğine getirildi. 2014 yılı PKK tarafından kuzey Kürdistan özerklik yılı ilan edildi. Bunların uzantısı Suriye’nin kargaşa döneminde batı Kürdistan özerklik yönetimini ilan ettiler. Daha önce Irak’ta Barzani bu işi yaptı. Şimdi de Türkiye’de sayın Başbakan Diyarbakır’a gidiyor, yanına kalkıyor Barzani’yi alıyor, şarkıcı olduğu şüpheli 30 yıldan beri nerede şarkı söylediği bilinmeyen bir adamı getiriyor, Türkiye’de Kuzey Kürdistan sözünden bahsediyor. Böylelikle Türkiye bölünmenin eşiğine getiriliyor" diye konuştu.

"AKP MİLLETİMİZİ SÖMÜRÜRKEN ÜSTÜNÜ MİLLİ DEĞERLERLE ÖRTÜYOR"

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bugün Türkiye’de siyasi ömrünün tükenmek üzere olduğunu savunan Bahçeli, "Milletimiz, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden memnun değildir. Milletimizi sömürürken üstünü milli değerlerle örtüyor. Televizyonlarda değişik propagandalarla halkı kandırıyor ve aldatıyorlar. Aşağılık bir şekilde bir saplantı, bu milletin büyük bir çoğunluğunu fakirleştirelim sonra fakirliğini istismar edip onlara sosyal politika olarak destek veriyoruz diyerek özellikle de seçimlerde nohut, fasülye kömür şeker vesaireyle milletin yoksulluğunu istismar edip bugünki iktidara yoksullukla oy verme bağımlığı yaratıp her seçimde bunu başaracaklarını zannediyorlarsa bu sefer teker tersine dönüyor. İşte Mısır’da bir örnek, Mübarek gitti Müslüman Kardeşler ekolüne mensup bir Mursi geldi bir buçuk yıl sonra o da gitti. Recep Tayip Erdoğan, Mursi’nin gelişinden çok memnun olmuştu. Diktatörlüğün çöktüğünü, demokrasinin insan haklarının kazandığını söylüyorlardı. Bir buçuk yıl sonra Mursi de gitti. Şimdikilerin ise ne olacağı belli değil. Ama Mursi kazandıktan sonra onunla ilgili eylemler başladıktan sonra sayın Recep Tayyip Erdoğan 4 parmak işareti yaptı ve buna Rabia dediler" şeklinde konuştu.

Başbakan'ın eliyle yaptığı Rabia işaretinden halkın 4 bakanı anlamaya çalıştığını iddia eden Bahçeli, "Birçok yerde bunu değerlendirdiler. Bazı yandaş televiyon kanallarının üst köşesinde böyle işaretler vardı. Şimdi aradan zaman geçti bu Rabia işareti öyle bir hal aldı ki şimdi yapamıyor. Niye yapamıyor, bu işaretten halk çoluğuyla çocuğuyla devleti soyan 4 bakanı anlamaya çalışıyor" ifadelerini kullandı.

"İRAN’LI 29 YAŞINDA UŞAK 4 BAKANI AVUCUNUN İÇİNE ALMIŞ"

Bahçeli, konuşmasının devamında şunları söyledi: "İran’dan bir uşak gelmiş 29 yaşında, 4 tane bakanı avucunun içine almış, çocukları ile arkadaş olmuş, bunları rüşvetle idare ediyor. Beni vatandaşlığa geçir diyor, emrin olur diyor. Arandığı zaman beni sıkıntıya koyuyor diyor, İçişleri Bakanlığı yapmış kişi diyor ki, merak etme yoluna bent oluruz diyor. Şu terbiyesizliğe bak, oğlunun yaşında. Bir tane bankaya genel müdür yapmışlar. Bir bankanın emrinde ayakkabı kutularında 4,5 milyon dolar. Hayır için aldıklarını söylüyorlar. Senin paran değilse bankada olması lazım. Bankada değilse senin maaşın bütün unsurları ile beraber 4.5 milyon dolar kazanmana müsait değil. Öyleyse bu paranın adı ne? Şimdi bu para evde nasıl saklanıyor? Ayakkabı kutularında 4.5 milyon dolar hangi ayakkabı kutusunda olur. Adalet ve Kalkınma Partisi, 'Ayakkabı Kutusu Partisi' haline mi dönüştü, Recep Tayyip Erdoğan ayakkabı imalathanesi mi açtı? 11 yıldan beri bu ülkeyi sömürdünüz. Memlekette 3. köprüye talip olan sizsiniz, havaalanına talip olan sizsiniz, Marmaray'a talip olan sizsiniz, TOKİ’nin bütün inşaatlarına talip olan sizsiniz ve dünyanın parasını kazanmışsınız. Şimdi de salmalarla 100 milyon dolar. Şu an Boğazlıyan’daki kardeşimize bu parayı hükümet göndermiş olsa Boğazlıyan ayağa kalkar." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×