Bahçe duvarı davasını kaybedince aileyi katletti: 4 ölü

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde, kapı komşusuyla anlaşmazlık yaşadığı 200 metrekarelik bir toprak parçasını mahkeme kararıyla alan Ali Özdemir’in, bahçeye duvar çekmek için kazdırdığı çukur, Cemal Çelik’i kızdırdı.

Bahçe duvarı davasını kaybedince aileyi katletti: 4 ölü
13 Nisan 2014 Pazar 16:33

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesinde, kapı komşusuyla anlaşmazlık yaşadığı 200 metrekarelik bir toprak parçasını mahkeme kararıyla alan Ali Özdemir’in, bahçeye duvar çekmek için kazdırdığı çukur, Cemal Çelik’i kızdırdı. Çelik, Özdemir’le birlikte eşini ve 2 çocuğunu tabancayla vurarak öldürdü.

İddialara göre, Yavuzeli ilçesine bağlı Bakırcan köyünde komşu olan Özdemir ve Çelik ailesi arasında bahçe duvarı örülmesi nedeniyle anlaşmazlık yaşandı. Yaklaşık 4 yıl süren yargı süreci sonrası mahkeme, Özdemir ailesini haklı buldu ve yaklaşık 200 metrekarelik alanın bu ailede kalmasına hükmetti. Özdemir ailesi bunun üzerine araya bahçe duvarı örmek için kepçeyle çukur kazdırdı. Arazinin kendilerine ait olduğunu iddiasında ısrarlı olan Cemal Çelik (48), bahçede bulunan Ali Özdemir (85), eşi Zeynep (80), oğulları Hacı (35) ile Cebrail’e (25) rastgele peş peşe ateş etti. Hacı ve Cebrail Özdemir kardeşler olay yerinde hayatlarını kaybetti. Köylülerin haber vermesi ile olay yerine çağrılan ambulans ile Şehitkâmil Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Ali ve Zeynep Özdemir de yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cenazeler, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olay sonrası köyde jandarma ekipleri güvenlik önlemleri aldı.

Özdemir ailesini katleden 8 çocuk babası Cemal Çelik, olay sonrası 8 aylık hamile olduğu öğrenilen eşi Meryem’i de yanına alarak kendisine ait otomobili ile kaçtı. Jandarma Cemal Çelik’in yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

GÖRGÜ TANIKLARI DEHŞETİ ANLATTI

Köy muhtarı Muharrem Çiftçi, “Bunların ikisi de kapı komşusu. Aralarında bir arsa davası vardı. Mahkemelik de olmuşlardı. Mahkeme Özdemir ailesinin lehine karar vermişti. Gündüz de meydanda otururken, 3 -5 tane silah sesi duydum. 4’ü de yatıyordu. Ben ikisini alıp Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne götürdüm.” diye konuştu. Hülya Şahin de Cemal Çelik’in eşinin kendisinden hortum istemek için geldiği esnada patlama sesi duyduklarını dile getirerek, “Hanımıyla birlikte önce tüp patladı sandık. Sonra vuran kişi eşini arabaya çağırarak buradan kaçtı. Herhangi bir kavga duymamıştık. Gittiğimizde 4 kişinin de yerde yattığını gördük. Gelen ambulanslar da aldı götürdü.” şeklinde konuştu. CİHAN

Bahçe duvarı davasını kaybedince aileyi katletti: 4 ölü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×