Bafra Ülkü Ocakları: TRT siyasi iktidarın yayın kuruluşu hüviyetine bürünmüştür

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) mensuplarının, TRT spikeri tarafından kullanılan 'yavru muhalefet' sözüne tepkileri devam ediyor.

Bafra Ülkü Ocakları: TRT siyasi iktidarın yayın kuruluşu hüviyetine bürünmüştür
27 Ocak 2014 Pazartesi 14:53

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) mensuplarının, TRT spikeri tarafından kullanılan 'yavru muhalefet' sözüne tepkileri devam ediyor. Ülkücüler TRT’yi sert bir dille eleştirirken, TRT'nin siyasi iktidarın yayın kuruluşu hüviyetine büründüğünü dile getiriyor.

Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Eroğlu ve Bafralı ülkücüler, TRT’yi sert bir dille eleştirmeye devam etti. Konu hakkında bir açıklama yapan Başkan Eroğlu, "MHP ve ülkücülük hazımsızlığı kendini her alanda gösteriyor. TRT 1’de 25 Ocak 2014 tarihli ana haber bülteninde MHP için 'yavru muhalefet' gibi çirkin bir söylem kullanan haber sunucusu Anda Özmen’i şiddetle kınıyoruz. Biz şunu da çok iyi görüyoruz ki TRT artık bu milletin bir yayın kuruluşu olmaktan çıkmış, siyasi iktidarın yayın kuruluşu hüviyetine bürünmüştür. Bizim vergilerimizle yayın yapan, gelirini bu milletten alan bu kurumun, iktidarın sesi, borazanı olması kabul edilemez. Tarafsız, özerk bir yapı olmaktan tamamen uzaklaşan bu çirkin tutumundan dolayı TRT’yi kınıyoruz.’’ dedi.


CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×