Bafra Ornitoloji Derneği açıldı

Samsun un Bafra ilçesinde Bafra Ornitoloji Kuş Bilimi Derneği açıldı. Dernek Başkanı Serkan Hazarcı açılışta yaptığı konuşmada, "Tüm kuş severlere ve Bafralılara hayırlı olsun. Derneğimiz Bafra Kemalpaşa Mahallesi eski şube caddesinde...

Bafra Ornitoloji Derneği açıldı
23 Haziran 2014 Pazartesi 17:48

Samsun un Bafra ilçesinde Bafra Ornitoloji Kuş Bilimi Derneği açıldı. Dernek Başkanı Serkan Hazarcı açılışta yaptığı konuşmada, "Tüm kuş severlere ve Bafralılara hayırlı olsun. Derneğimiz Bafra Kemalpaşa Mahallesi eski şube caddesinde faaliyetine başlamıştır." dedi.

Derneklerinin tek amacının, tüm evcil kafes kuşlarının üretimi, satış ve bakımını yapan kuş severleri Bafra da bir araya getirerek kafes kuşlarının bakımı, beslenmesi ve ırk standartlarının geliştirilmesi olduğunu söyleyen Hazarcı, "Doğa kuşlarının yaşam alanlarının korunması konularında üyelerimizin bilgi paylaşmalarını sağlamak Baframızda kuş sever sayısının fazla olmasına rağmen, yıllardır kuş severleri bir çatı altında toplayabilecek bir derneğin olmayışı, kuş sevgisi ve tutkusunun maalesef hep yarım kalmasına sebep olmuştur. Bizler Bafra Ornitoloji Derneği olarak yapacağımız çalışmaların amacı bu sevgimizi toplumun bütünüyle de paylaşmak gelecek yeni kuşaklara bu sevginin ve bilincin daha güzel aktarılmasını sağlamak olacaktır. Ayrıca Bafra’mızı Ornitoloji Derneği olarak yurt içi ve yurt dışında çeşit yarışmalarda en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyoruz.’’ dedi.

Açılışa çok sayıda kuş sever katıldı. CİHAN

Bafra Ornitoloji Derneği açıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×