"Bafra önce Kızılırmak ile sonra da denizle buluşacak"

Kızılırmak Sedde Projesi’ni gerçekleştirecek olan firma yetkilileri, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’i makamında ziyaret etti.

21 Şubat 2014 Cuma 14:38

Kızılırmak Sedde Projesi’ni gerçekleştirecek olan firma yetkilileri, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’i makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Oğuzhan İnşaat'ın sahibi Mehmet Şerif, şantiye şefi Ahmet Bazencir ve idari işler sorumlusu İbrahim Oğuz katıldı. Ziyarette konuşan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, "Tarihi günler yaşıyoruz. Baframız 2023 yılına her yönüyle hazırlanıyor. Bu proje için çok emek verdik. Sürekli Ankara’da olduk. Bakanlarımız ve milletvekillerimiz ile birlikte çok yoğun çalıştık. Bu projenin birinci etabı başladı." dedi.

Proje hakkında bilgi veren Şahin, şunları söyledi: "Dinlenme alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, Bafra Fuarı, amfi tiyatro, suni kanal, nostalji bahçeleri, peyzaj alanları, botanik bahçeler, çocuk oyun alanları, çay bahçeleri, Bafra evleri örnekleri, lokantalar, spor alanları gibi sosyal donatılar olacak. Kısacası Bafra önce Kızılırmak ile sonra da denizle buluşacak. Bu Samsun’un Karadeniz’in ve Türkiye’nin en önemli projelerinden biridir. Bafra’nın ekonomisine, turizmine, çevresine ve sosyal hayatına çok büyük katkı yapacaktır. Baframızın ve insanlarımızın geleceği daha güzel olacaktır. Bugüne kadar hemşehrilerimi hiç mahcup etmedim. Verdiğimiz sözleri tuttuk. Bir sözümüzü daha tutmanın, hemşehrilerimin huzurunda rahat olmanın mutluluğu içindeyim. Bu muhteşem eser Baframıza ve çok değerli halkımıza hayırlı olsun.’’ CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×